Új hozzászólás Aktív témák

  • hexagon

    csendes tag

    A komplex számokkal történő számolás csak egy matematikai módszer, nem jelenti azt, hogy a valóság szószerint ilyen. Ahogy a relativitás térideje sem azt jelenti, hogy az idő egy negyedik térbeli dimenzió. Az csak egy közelítő geometriai modell a gravitációra. Közelítő, hiszen ugyan úgy nem magyarázza meg, miért annyi a gravitációs állandó értéke, mint Newton elmélete. Csak annál pontosabb.
    A téridő metrikájában a cdt2 szerepel, ami a fény útja. Ezt a relativitás idődimenziója. A fény a mi 3d dimenziónkban mozog. Tehát a téridő be van ágyazva a mi newtoni terünkbe. Ismert, hogy a fénykúp felületén a négyestávolság 0. Ez annyit jelent, hogy az itt levő események a fénykúp középpontjában most hatnak fényjelek segítségével. A relativitás a fényről szól.

    A foton nem megy minden pályán, ez ismét csak egy számítási módszer. A vákum minden részecskére felírható, mint Dirac-tenger. Ez a fotonokra is igaz.
    Amikor egyetlen foton halad a vákumban, az rezgéseket kelt a negativ energiájú foton tengerben. Ez az ami hullámzik, nem a foton. A foton az pontszerű- egy állapot egy rácsponton, egy hiba a mátrixban. A vákum egy rács, ami természetesen hullámzik. A kvantumvilág tökéletesen leírható azokkal a hullámokkal, amiket a hétköznapi életben megismertünk. Ezek mindig valamilyen sokaság rezgését írják le. A Heisenberg-határozatlanság sem a kvantumok sajátja, hanem minden hullámcsomagnál igaz az, hogy a hullámcsomagot alkotó spektrum szélességének és a hullámcsomag szélességének a szorzata állandó. Csak épp ez a szorzat a kvantummechanikában a redukált Planck-állandó értékű.

    Természetesen minden kvantált, még az idő is, mivel a vákum kvantált. Ez annyit jelent, hogy a vákum egy szilárd rács. A fizikusok finomabban fogalmaznak, azt mondják, a tér kvantált. De ez ugyan azt jelenti.
    Emiatt kell a kvantummechanikában a vákumban mozgó részecskére ugyan azokat az egyenlteket alkalmazni, mint amikor egy kristályrácsban mozognak egyik pontról a másikra. Csak éppen a rácsállandó nagyon kicsi. A fizikusok nem fogalmaznak ilyen keményen, de ez tény.
    Emiatt kelt elektron-pozitron párt egy nagyenergiájú foton a vákumban. A félvezető kristályban ugyan ez történik. Igazából aki megtanulja a félvezetők fizikáját, az megtanulta a vákum fizikáját is.
    A húrelmélet sem arról szól, hogy a húrok a részecskékben mozognak. Végig kell nézni Brian Greene ismeretterjesztő műsorát. Nagyon árnyaltan fogalmaz, a mi ismert részecskéink a húrok vibrációi. Csak a lényeget kerüli, a húrok lehetnek gerjesztetlen állapotban, ekkor ezt vákumnak hívják. A húrok a szilárd vákumrács rácspontjaiban vannak. Ez az egész leírható úgy is, mintha egy multidimenziós brán lenne. De ez egy rács, sok szabadsági fokkal. Ez igazán akkor válik nyilvánvalóvá, amikor felrajzoljuk a leptonok mezonok és a barionok tömegspektrumát. Pont olyan vonalas eloszlást kapunk, mint az atomi gerjesztési szinteknél .

Új hozzászólás Aktív témák