Új hozzászólás Aktív témák

  • neduddgi

    aktív tag

    válasz Triangulum #511 üzenetére

    Igen, erre én nem is gondoltam, de Vati írt ide ilyesmit és igaza van. Elegendően nagy (nagyon-nagy) fekete lyuk esetén már akkor az eseményhorizont alá kerülhetünk, amikor még a gyorsulás pl csupán ''g'' a fekete lyuk középpontja felé. Szó sincs itt még arról, hogy szétszakadnának a struktúrák. Belátható, hogy egy majdnem statikus g gyorsulás, ami alig csökken, kellő távolság alatt felemészt bármekkora kezdeti energiát. Na de ha szétszakadás nincs, akkor most felteszek egy másik kérdést; tehát az EH pontján maga a gyorsulás 1 g. Na most belógatunk az egyszerűség kedvéért egy 20 méteres közönséges tornataermi kötelet úgy, hogy 10 méter az EH-on belül, 10 méter pedig az EH-on kívül legyen. Mit nekem itt fotonok kölcsönhatása...! Hahh, 1 g gyorsulás esetén mi akadályozna meg egy kellően eddzett egyént, hogy az ugyebár egyébként szét nem szakadó tornatermi kötélen felmásszon az EH folé...? :P :F :DD

    1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

Új hozzászólás Aktív témák