Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bobsys

    addikt

    válasz Tim82 #32 üzenetére

    a vilag azon felen ahol tenyleg van verseny ott nem igy mukodik, nem hajtanak el a verbe

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • shev7

    veterán

    válasz Tim82 #32 üzenetére

    "Mindezt nem azért írom, mert olyannyira vágyom arra, hogy a topikban jelenlévők egyöntetűen utáljanak, hanem mert ez a tényállás, ezzel nem ártana tisztában lenni és megérteni, hogy jelen esetben egyáltalán nem a bank(ok) a hunyó(k)."

    Annyiban a bankok a hunyok, hogy basznak az uggyel foglalkozni es a vizsgalatot meginditani. A Visa honlapjan azt mondjak, hogy a chargeback folyamatot a bankodnal kell kezdemenyezned, a vizsgalat a Visa bevonasaval tortenik. De ha a bank nem hajlando ezt meginditani akkor mit tudsz csinalni?

    A dombornyomott kartyanak pont az az elonye, hogy akar offline is hasznalhato. "Lehuzza" a kereskedo a kartya lenyomatat, majd a kartyaszam alapjan beterheli az ellenerteket. Ha nem annyit terhel, vagy nem annyiszor, szolsz a bankodnak es meginditjak a vizsgalatot. Nem a ket szep szemukert fizetek tobbet eves kartyadijnak mint egy electron kartyanal, hanem azert, hogy ha gubanc van akkor erdemben foglalkozzanak vele.

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • sbazsi

    veterán

    válasz Tim82 #32 üzenetére

    a bankod nem fogja tudni ellenőrizni, hogy Te valóban jóváhagytad-e a tranzakciót vagy a kereskedő jogtalanul von le pénzt
    szállodában dolgozom, és itt mindennapos az, hogy a vendég miután itt jól érezte magát, bemegy a bankjába, és reklamál, hogy jogtalanul terheltük a kártyáját.
    Ekkor az ő bankja megkeresi a mi bankunkat, a mi bankunk pedig tőlünk kér arra vonatkozó dokumentációt, hogy a terhelés jogos volt.

    ezzel nem ártana tisztában lenni és megérteni, hogy jelen esetben egyáltalán nem a bank(ok) a hunyó(k).
    ha én bemegyek a bankba reklamálni, akkor kötelességük (lenne) legalább kivizsgálni az ügyet, és nem zsigerből azt mondani, hogy biztos valami olyat kattintottam, amit nem olvastam el.
    Érted?
    A "biztos hülye voltál" helyett elvárnám, "az ügyfelem érdekeit képviselem" hozzáállást.

    Tekintve, amit írtál, hogy novemberben módosították az ÁSZF-et, a PPO-nál van mire mutogatniuk.
    Mire tudnak mutogatni? Én a szobám falára kitettem egy A4-es lapra egy nyomtatványt, hogy az új ASZF-et nem fogadom el. Mert az, hogy ott volt, az kb ennyit ért. Miről is beszélünk?

    egyébként igazad van az internetes kártyával kapcsolatban, a következő bankomban lesz ilyen. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Panther

    HÁZIGAZDA

    válasz Tim82 #32 üzenetére

    Éppen ezt akartam írni. Gerinctelen dolog ez a PPO-tól, de szerencsére van védelem az ilyesmi ellen a jövőben. Nekem is virtuális webes bankkártyám van, ha fizetni akarok vele, előbb ráutalom (ingyen) az összeget a webbankon át, így senki nem tud róla levenni semmit a tudtom nélkül, ugyanis az idő 99.99%-ában ennek megfelelően éppen 0 Ft csücsül rajta. És pont ez, ami most történt, ez volt az aggályom mindig is a netes fizetéssel kapcsolatban -- nem is csináltattam volna soha neten fizetésre alkalmas fő bankkártyát. Így ez a virtuális dolog viszont biztonságosnak tűnik.

    [ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

  • dabadab

    titán

    válasz Tim82 #32 üzenetére

    "Ez nem a bankod felelőssége"

    Azert a banknak is van resze a dologban, ugyanis pont az ilyen "vitathato" tetelek miatt talaltak ki a chargeback intezmenyet, ami ugy nez ki, hogy felhivod a bankot, hogy a PPO jogtalanul vette le a penzt, a bank meg erre stornozza a tranzakciot. Az, hogy erre nem volt kepes az Erste (foleg egy ilyen nyilvanvalo, szeles nyilvanossagot kapo esetben) nem vet jo fenyt ra, sot, mindenkeppen erdemes lenne megkeresni a Visat/Mastercardot, hogy nezzen mar a kormukre, mert ez igy nem oke.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák