Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • taranis

    addikt

    válasz DonRazzino #7994 üzenetére

    Hát biztos lehetne összerakni egy sok magos szerverprocis gépet valamilyen fireproval, vagy quadroval, amivel talán nem lenne kompromisszum, de az egy vagyon. Nem akarok a zsebedben túrkálni (de), csak hát a vásárolni kívánt Lenovo árának többszörösét kívánja az ilyesmi. Ha ez nem adott, akkor az ember megveszi az aktuális csúcs i7-est, most asszem i7-7700, vesz bele legalább 16GB ramot, de ha futja 32-re, mégjobb (bár én 16-al még nem futottam limitbe), és megveszi vagy az AMD, vagy az NVIDIA valamelyik csúcsközeli gamer kártyáját, amiben 6-8GB vram van. Nekem ehhez közeli setup van, és Resolve alatt ha proxy nélkül próbálok akár csak egy sima átfedést 2 4K-s klip között, akad mint a fene.
    Szerk: érdemes ránézni az AMD Ryzen procikra, nemrég jöttek ki, és nagyon dicsérik olyan melóra, ahol sok szál van használatban, például videószerkesztésre: [link]

    [ Szerkesztve ]

    colorizer.net

  • Tuninger

    Topikgazda

    válasz DonRazzino #7994 üzenetére

    Építs hackintosht és használj final cut-ot.

    Vagy ha Premier Pro, akkor meg menj a legújabb Ryzen procikra. Egy X1700-as build az tuti.
    Videókártyából szerintem nem kell olyan combosmert a premiere nem annyira használja, de ha a Davinci Resolve fele is kacsintgatsz, akkor ott is érdemes befektetni. RX470 az arany középút.
    Ram szempontjából 8GB sokmindenre elég, 16-al már betonbiztosan mindenre elég, fölé menni viszont nincs értelme.

    Szumma: minél több processzormag, 8/16GB ram, közepes VGA, nagy és gyors SSD

  • hibavissza

    veterán

    válasz DonRazzino #7994 üzenetére

    Szerintem nem gond az off, ha kapcsolódik. Akit nem érdekel az gyorsan át tudja ugrani, mert szürke a szöveg.
    Pont azt próbáltam (tuk) leírni, hogy nincs értelme erőműben gondolkodni. Nekem elég jó gépem van (SSD, i7 6700, 16 GB RAM, kölcsön 1080 8 GB) és még ezzel sem volt minden UHD anyag röccenésmentesen effektezhető, színezhető. Az okát elég jól elmagyarázza a linkelt videó. Vegyél egy jó lapost, amelyik tetszik és használd proxival. Pár dologra azért érdemes figyelni ahogy említették: kimenet az UHD anyagokhoz (rendes 4K-t szerintem nem sokan rögzítenek a kontinensen), IPS panel, jó nagy SSD (500-as hogy ne kelljen küzdeni a swappal), 2x8 GB RAM, 4 magos Intel proci. Dedikált gyorsító nem kell szerintem. Annyira csótány darabokat tesznek a laptopokba, hogy az Intel QS még 3rd programmal is jobb választás. Ezzel pár évig elvagy.

    (#7996) Tuninger: Ezzel a RAM dologgal annyiban vitatkoznék, hogy nincs olyan, hogy elég. 128 GB is túlcsordult már a kezeim között :D Pl. Premier stabinál szépen felzabál mindent. Nem 20 másodperces cuccokkal kell tesztelni. Főleg mikor párhuzamosan elindítok 4-et, hogy elérjem a konstans 100%-os prociterhelést. Annyiban viszont tényleg felesleges 16 GB-nál több, hogy egy gyors SSD-n létrehozott fix 128 GB swap nem hoz érezhető hátrányt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák