Új hozzászólás Aktív témák

  • DanielLong

    senior tag

    válasz Sefter #20421 üzenetére

    Szerintem dobj fel gyorsan egy DaVinci Resolve-ot a gépre aztán teszteld le. Nálam i7-8750H van (6/12) + GTX 1060 és bevallom, inkább a procit terheli nálam a program. Legalábbis a Feladatkezelő szerint a VGA terhelése csak 30-35% és nem is melegszik. Lehetséges, hogy az én beállításaimban van a probléma, de a lényeg, hogy így is viszonylag jól tudok vágni 4K fájlokat a GX80-ból. Múltkori projektben olyan 80GB videó volt 2-3 sávban, hobbi szinten elvoltam. Persze egy efektezett feliratot már nem tudott 24 fps-sel visszajátszani a videóval együtt, de túléltem. Maga a render meg nálam olyan 6-7 percig tartott 50kbites H264 4K fájlba 4 perces videó esetén.

    Egyébként a Resolve optimized mediája az valami nonszensz, a 80GB forrásomból csinált 130GB-ot, amikor betelt az SSD, pedig a művelet még csak valahol 12% körül tartott... Komolyan úgy gondolják, hogy 80GB-hoz 1TB lesz az optimizált? Persze biztos lehetne ezen csökkenteni a beállításokban, de úgy emlékszem, hogy ott már vettem vissza a minőségből.

Új hozzászólás Aktív témák