Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuninger

    Topikgazda

    Kedves ifjak! Topikgazda lettem, így szösszentettem egy topic összefoglalót.

    Segítsetek nekem kérlek abban hogy mi az amit még beleírjak. Ami nem feltétlen igényel kifejtést, és röviden érdemes megemlíteni.
    Illetve a fényképezőgép ajánlóból mi az amit esetleg kihagytam és bele lenne érdemes venni.

    Gondolkodtam a különböző adaptereken, mert visszatérő téma, de az már nagyon sokadik lépés videó terén, aki adapterezik az már elég masszívan beleinvesztált a videós cuccba, így azt nem biztos hogy kitenném a topic összefoglalóba

    Egyébként valami ilyesmire gondoltam:

    Üdvözöllek a Videós, mozgóképes topikban

    Ebben a topicban a következő témakörökben tudunk neked segíteni:

    - milyen fényképezőgépet válasszak videózáshoz?
    - milyen optikákat válasszak fényképezőgépemhez ha azt főleg videóra szeretném használni
    - milyen adaptereket érdemes használnom?
    - milyen szűrőket érdemes használnom?
    - milyen memóriakártya szükséges a probléma mentes filmezéshez?
    - hogyan használjam a Magic Lanternt Canon fényképezőgépekkel?
    - láttam egy videót amit nagyon tetszett. Hogyan készülhetett?
    - milyen programmal vágjak?
    - hogyan fényeljem felvételeimet
    - milyen beállításokkal érdemes renderelnem?
    - hogyan érhetem el a legjobb minőség visszajátszást a különböző videómegosztókon (vimeo, youtube)

    Vásárlási tanácsadó, avagy milyen fényképezőgépet válasszak?

    100 000 HUF alatt használt piacról:

    Canon:
    - Eos M: 40-60 ezer forint tájékán a legjobb képminőséggel rendelkező kamera hála a magic lanternnek, viszont bonyolult a felvételek feldolgozása
    - 700D: 90 ezer forint magasságában tudja ugyan azt mint az EosM
    - 50D: 25-50 ezer forint tájékán pazar képminőség, de nem vesz hangot és drága bele a memóriakártya

    Sony:
    - a6000: 100 ezer forintért kitűnő képminőség és autofocus, viszont gyenge üzemidő és melegszik

    Panasonic:
    - GX80: 4K, kitűnő szenzor stabilizáció
    - G7: 4K, jó üzemidő, kényelmes használat

    Best Buy: Panasonic GX80

    100 000 - 200 000 között használt piacról:

    Blackmagic:
    - Blackmagic Pocket Cinema Camera: 1080p RAW felvétel, rendkívül gyenge üzemidő, nehézkes használat

    Canon:
    - 5D Mark II: fullframe RAW videó magic lanternnel

    Sony:
    - a6300: 4K, LOG felvétel, kitűnő autofocus, viszont gyenge az üzemidő és melegszik

    Panasonic:
    - G80: 4K, szenzor stabilizáció, jó fogás és üzemidő

    Best Buy: Sony a6300

    200 000 - 300 000 között használt piacról:

    Sony:
    - A7s: kiválló 1080p képminőség, LOG, rendkívül alacsony képzaj, viszont gyenge autofocus, illetve nincs benne szenzor stabilizáció
    - a6500: 4K, log felvétel, kitűnő autofocus, szenzor stabilizáció, viszont gyenge üzemidő és melegszik

    Fujifilm:
    - XT30: kiválló 1080p és 4K képminőség, kitűnő autofocus, pazar színkezelés, LOG

    Best Buy: Fuji X-T30

    300 000 - 400 000 között használt és új:

    Canon:
    - 5D Mark III: fullframe 1080p RAW videó magic lanternnel

    Sony:
    - A7s II: kiválló 1080p és 4K képminőség, LOG, rendkívül alacsony képzaj, szenzor stabilizáció, viszont gyenge autofocus

    Panasonic:
    - GH5: kiválló 1080p és 4K képminőség, LOG, elsőrangú szenzor stabilizáció, 10 bites felvételi lehetőség, viszont gyenge autofocus

    Fuji:
    - X-T3: kiválló 1080p és 4K képminőség, 4K 50/60 képkocka, kitűnő autofocus, pazar színkezelés, LOG, 10 bites felvételi lehetőség, viszont nincs szenzor stabilizáció

    Best Buy: Fuji X-T3, Panasonic GH5

    400 000 felett:

    Blackmagic:
    - Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K: 4K RAW felvételi lehetőség, nehézkes használat, autofocus és szenzor stabilizáció hiánya gyenge üzemidő
    - Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K: 6K RAW felvételi lehetőség, nehézkes használat, autofocus és szenzor stabilizáció hiánya gyenge üzemidő

    Canon:
    - Eos R: kitűnő színkezelés és auto focus, viszont erős a crop mértéke 4K esetén

    Sony:
    - A7 III: kiválló 4K képminőség, LOG, szenzor stabilizáció és auto focus, első rangú üzemidő, viszont nincs 10 bites felvételi lehetőség illetve 4K 50/60 képkocka

    Nikon:
    - Z6: kiválló 4K képminőség, szenzor stabilizáció és auto focus viszont LOG és 10 bit csak külső felvevővel elérhető

    Panasonic:
    - S1: kiválló 4K és 1080p képminőség, elsőrangú szenzor stabilizáció, LOG és 10 bites felvételi lehetőség, viszont gyenge autofocus
    - S1H: 6K felvétel elsőrangú szenzor stabilizáció, LOG és 10 bites felvételi lehetőség, viszont gyenge autofocus

    Best buy: Sony A7 III
    Best: Panasonic S1H

    Milyen programot használjak videóvágáshoz?

    Az elterjedtebb NLE (non-linear-editor) alkalmazások a következők:
    - Final Cut Pro X (csak Mac-re)
    - Edius
    - Adobe Premiere Pro
    - Davinci Resolve (ingyenes!)
    - Sony Vegas

    Kezdőként javasolt:
    - iPhone / iPad-en iMovies
    - Androidos eszközökön Adobe Premiere Rush
    - PC-n Davinci Resolve

    Milyen memóriakártyát vegyek 4K videóhoz?
    - bármelyik V30-as UHS kártya megfelelő. Méret korlát nincs. A Sandisk Extreme képvisel jó ár/értéket

    Milyen beállítással rendereljek Youtube/Vimeo-ra
    - a videómegosztók feltöltés után újratömörítik a videódat. Mivel a nagyobb felbontású felvételekhez nagyobb sávszélességet rendelnek hozzá szebb eredményt érsz el ha magasabb felbontásban töltesz fel egy videót, mintha alacsonyabb felbontásban magas minőségben. Vagyis egy 1080p videót érdemesebb 4K-ban feltölteni a maximális minőség érdekében.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák