Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz tomej #100 üzenetére

    ''Amikor 60 HUF-ért beszerezhető a DVD+/-R, minek tennék fel két filmet egy lemezre?''
    Kevesebb helyet foglalnának a polcodon a lemezek.

    ''Minek DIVX/XVID ezzek? Mert akkor ráfér egy DVD-re 21db film? Nekem sajnos nincs időm szöszölni ennyit ezekkel a dolgokkal ''
    De ha kapsz egy kalap filmet DivX-ben, akkor nem egyszerűbb, hogy mindenféle konvetálás nélkül lemezre írod, be az asztali játékosba, és amikor időd engedi mégnézed?

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • chgergo

    tag

    válasz tomej #100 üzenetére

    ''Amikor 60 HUF-ért beszerezhető a DVD+/-R, minek tennék fel két filmet egy lemezre? Minek DIVX/XVID ezzek? Mert akkor ráfér egy DVD-re 21db film?''

    Én már vagy egy éve nem használtam a videomagnómat, mert csak PC-n nyomom a felvételt. Egy 160-as winyóra rámegy 200 óra Divx-ben elég kultúrált minőségben. Asszem ez elég érv mellette, elmész nyaralni és az egész család kedvenc sorozatai, foci meccsek, forma1, esti filmek mind felvehetők, nincs veszekedés a VHS LP minőségű 8 óráján. :)

    A másik dolog meg inkább az, hogy egy asztali felvevő csak úgy oda ''kúrja'' a videót a lemezre, nem tudod igazán felügyelni, mi fog történni. Eleve előre kell megmondanod a tervezett bitrátát, ha nem talált az a te bajod. A képszéleken levő zavarok egy az egyben megmaradnak, zabálva a hasznos képanyagra szánt sávszélességet. Esetleg egy szélesvásznú film rögzítésekor a fél képernyőn a sötét, mégis zajos csíkokat veszed föl. Jó mi?
    Az egyszerű ''használhatóság'' igen komoly, buta kompromisszumokkal jár, ami végső soron a minőség rovására megy. Mindezek kiküszöbölhetők az értelmes beállításokkal egy párezer Ft-os tunerkártyával is, míg egy sok tízezer forintos ''cél cucc'' meg nem képes korrektül kezelni a problémát.
    Ez a Trabis hasonlattal inkább úgy fest, mintha a Mercivel ugyan gyorsabban lehetne eljutni Japánba, de fotózni csak egy automata géppel a szűk sötétített ablakból lehetne. A Trabiból meg bármikor kiszállva, pontosan beállítható jó képeket lehetne csinálni. Ráadásul egyikkel sem kellene végig utaznod, csak a fotóalbumba kell betenni a kész képeket. A Mercis persze hamarabb elkészül, de én az albumba mégis a Trabis képeit tenném.

Új hozzászólás Aktív témák