Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kicker

    senior tag

    válasz Kasza08 #6269 üzenetére

    Szerintem rendben van, én úgy másoltam a kézist, de a tiéd jobban passzol :K

    Pénzügyi-számviteli alapfogalmak könyvelőknek, könyvvizsgálóknak :)

    ÁFA: az állam részére nyújtott speciális hitel, amelynél a kamatot is a hitelnyújtó fizeti

    Állami támogatás: a teljesített export után az exportor részére ki nem fizetett állami hozzájárulás, mellyel így a vállalat végül is az államot támogatja

    APEH: az Add-a-Pénzed-Emide-Hirtelen! nevu állami szervezet közismert rövidítése.

    APEH-ellenor: olyan állami alkalmazásban álló revizor, aki még saját magánál is
    mindent jobban tud

    Átlagár: nem létezo fogalom, melyet a kereskedok használnak üzleti titkaik elrejtésére.
    Olyan áru ugyanis, amely átlagáron megvásárolható lenne, nem kapható.

    Bank: a többemeletes, márvány székházak összefoglaló neve

    Bankgarancia: a bank kötelezettség- vállalása arra, hogy kamatostól behajtja rajtad a pénzt.

    Garancia: a termék minoségét szavatoló jótállás, mely addig érvényes, amíg a termék meg nem hibásodik. Ha ez bekövetkezik, akkor a garancia azonnal érvényét veszti.

    Rövidlejáratú hitel: olyan banki hitel, amely csak visszafizetését követoen veheto fel a banktól

    Könyvelés: a woodoo-varázslat törvényileg eloírt modern formája, mely az egyszeruen átlátható gazdasági eseményeket is képes misztikus ködbe burkolni

    Kettos könyvelés: olyan adatrögzítési rendszer, amely az eredeti bizonylat és a róla készített fotókópia egyezoségének folyamatos összehasonlító vizsgálatára épül

    Könyvelo: az a személy, aki bármilyen megkívánt mérlegeredményt képes könyvelési adatokkal szabályszeruen alátámasztani

    Könyvvizsgáló: az a pályaelhagyó könyvelo, aki írni már nem tud, csak
    olvasni. Azt viszont akár szótagolva is.

    Libor: bankárok által kedvelt szeszesital, melynek alkoholtartalmát kamatszázalékban fejezik ki. Enyhén savanyú magyar változata a BUBOR

    Likviditás: a pénzügyi vezetok kivégzésének speciális módja

    Nyugdíjkorhatár: az elhalálozás napja + 2 év

    Vámraktár: az országból kiutasított áruk részére létrehozott menedékszállás

    Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

Új hozzászólás Aktív témák