Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jungle Man

    junior tag

    válasz gulyasa #6013 üzenetére

    Szia!
    Szerintem a legjobb kombináció jelenleg a Sony WH-1000XM3 fejes a FiiO BTA30 Pro DAC-kal.
    Egy USB-s dongle nem tudja a jobb minőségű kódekeket, csak az alapot. Ez a FiiO egy különálló egység saját szoftveres rendszerrel, mint egy hangkártya, bár USB-ről kapja a tápot is. Az Avantree és ahhoz hasonló cuccok meg akkumulátorosak, ha lemerülnek, nem működnek - értelemszerűen.
    A Sony fejhallgatóról rengeteg teszt van, a lényeg, hogy átlagosan egész jó utazó fejes, még az ANC is egész jó benne - használható -, semmi extra zenei és kétirányú telefonos hangminőség, persze a Bluetooth ezeket nagyjából ki is zárja, mert a szabvány átvitele (még) gyenge a profi vagy kiemelkedő hifi hangzáshoz.
    Két éve 120 ezer Ft volt, jelenleg 70, mert kifutó széria. A FiiO DAC 52 ezer Ft, a Pro utótag nélküli elődje valamivel olcsóbb, de kompromisszumos, pl. az LDAC szabványt csak egy irányban tudja. Ez jelenleg szerintem a legjobb BT fogadó/küldő egység, ha nem kell a hordozhatóság. Ráadásul digitál-analóg átalakító is, vagyis aktív hangfalpárral mint egyszerű hangkártya működik. (Több ki-/bemenet meg MIDI nincs rajta, az igaz.)

    Mindkét egység sok egyéb mellett tudja az aptX HD-t és az LDAC-ot, amik a legjobb minőségű zenei átviteli szabványok jelenleg BT-n.

    Mivel a fejes nem támogatja az aptX LL-t, előfordulhat kis aszinkron (ergo nincs lipsync), akkor VLC-vel például lehet korrigálni bár nem tudom, hogy egységesen/általánosan lehet-e így állítani. Azt hiszem bizonyos tévéknél is van ilyen lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák