Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hakudoshi

    tag

    válasz kymco #3129 üzenetére

    Ez volt az egyik kérdésem:

    "A keresztények szerint ugye az az életüknek a "célja", (nem tudom, ez így mennyire pontos) hogy bejussanak a "Mennyeknek Országába".

    A kérdésem az, hogy mitől olyan borzasztó jó dolog az, hogy sokan az életüket is ennek rendelik alá?

    Mert csak annyit lehet hallani, hogy milyen jó is lesz ott, így meg úgy. Na de, MITŐL??"

    A másik pedig valóban az, hogy ha siralmas létünk az "Istentől való elszakítottságunk" következménye, akkor az "Istennel újra kapcsolatot talát" emberek, és az ilyen emberekből álló közösségek miért nem kivételesek (mert nem azok) abból a szempontból, hogy nekik nem kell szenvedniük semmi olyan dologtól, amilyenektől az "Istentől elszakítva élő" embereknek. Tulajdonképpen ez a legsarkalatosabb kérdésem. :K

    * * *

    "hogy bár büszkélkednék szivesen azzal, hogy a hívő különleges ember, de nem az... "

    " Nos mi is változunk Jézus barátságában"

    Itt csak én látok ellentmondást? :F

    mod: "Ezt nem értem, mert maga az az állítás nem igaz, ha nincs elvárás, nem történik semmi..."

    Pedig ez így van, mert ha teljesen kiürítek minden elvárást, akkor sem történik semmi. Nem csak velem nem, hanem rajtam kívül még nagyon sokakkal sem. :(

    Tudom miről beszélek, mert próbáltam.

    [ Szerkesztve ]

    - SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

Új hozzászólás Aktív témák