Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #24607 üzenetére

    "miért jó az, ha objektív szempontok szerint indokolnak egy törvényt, ahol a (szubjektíven) választott cél a közösség maximális jóléte."
    Ezt az objektív szempontot részletesen fejtsd ki nekem (mi ez, példák rá, stb.), mert nem tudom, mire gondolsz...

    "Nem kiválasztott kevesek jóléte, nem a többség jóléte, hanem a lehető legtöbb emberé.
    Amíg nem tudod demonstrálni, hogy a (...) hivatkozva ez így van (márpedig nem tudod), addig talán nem kellene hivatkozni rá."
    "tüköööör" (mint az oviban :D )

    "A zsidótörvények kapcsán is csak ennyit tudnál mondani, hogy így járt a kisebbség?"
    1. Így jártak, hiszen múltbeli eseményről van szó...
    2. Ki mondta, hogy a Bibliára hivatkozva hozták meg őket?
    3. Ha a Bibiára hivatkozva hozták is meg őket, akkor is mit igazol ez (a Biblia vonatkozásában, amelyből e törvények nem következnek) a hivatkozó felek tekintetében?
    4. Mit akartál ezzel mondani? (Összemosáson, terelésen kívül).

    "Mert aki a törvényt hozta annak valószínűleg nem kellett egy életen át a Down-kóros gyerekét ápolni."
    Miért kell megölni, miért nem lehet odaadni erre specializált otthonnak, örökbe adni (nem firtatom, éppenséggel miért fogadna örökbe valaki, de lehet ilyen) valakinek?
    Miért szükségszerű, hogy a szülőnek fel kell nevelnie?

    "Tudod van az az elv, hogy a döntéshozatal és a felelősség egy helyen legyen.
    Ebben a választásban (megtartsa-e a gyereket) elveszik a nő jogát, de az összes gyerekkel járó felelősséget ő viseli.
    Dehát akkor miért esett teherbe? Nos, ezt rád hagyom. Van elég irodalma. Annyit segítek, hogy a nem kívánt terhesség akkor is az marad, ha felelőtlenül, ha felelősen esett teherbe."
    Aztabüdösk... Vágod, hogy az eleje ellentmond a végének?? Ezzel érvelsz? Meg akarsz ezzel győzni bárkit is?? :Y

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák