Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Theory66

    aktív tag

    Sziasztok!

    Adott egy új konfig,( i5 6500, MSI B150M Mortar, 2x4 GB Hyperx Fury, 240GB Hyperx Fury SSD, Super Flower 450W SF-450P14HE tápegység , Giga GTX1060 6GB) amiben VGA csere történt, mert a hibajelentésekből a VGA-ra következtettünk(és amúgy is esedékes lett volna már a váltás). A gép teljesen véletlen szerűen kifagy, a hang beakad(ismételgeti az utolsó fél másodpercet), a monitoron "no signal" és újraindul, vagy simán újraindul. Netezés közben ugyan úgy mint játék közben, van hogy bekapcsolás után, néha órák múlva.
    Memória memtesttel megnézve egy éjszakán át, hiba nélkül.Friss windows.

    Windows logban hiba:

    "A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása."

    Lehetséges hogy nem a táp a gond, hanem a hosszabbítóval, vagy a hálózattal lehet valami baj? Azért erre gondolok, mert az előző gép is csinálta ugyan ezt, az előző kártyával, aztán az új gép is az előző kártyával, és most az új gép az új kártyával szintén. Ezek alapján nem lehet a táp, sem az új alkatrészek, mert a teljes gép cserélődött, a hibajelenség meg fennmaradt.

    Amit próbáltam:
    Megcseréltem a tápkábelt a kártyán(2 van a tápon a kártya egyet kér), újraraktam a rendszert.(driverek rendben vannak, az előző kártya HD 7850 volt azzal is csinálta, ez meg ugye GTX, az alaplaphoz mindent felraktam)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák