Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomori74

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni! Minthogy a számítástechnika terén közel faék egyszerűségű ismeretekkel rendelkezem kissé hosszúra fog nyúlni. Előre is bocsi.

    A gépem és ezáltal az én nagy problémám is az utóbbi időben az állandósuló lefagyás. Mind Linux (Ubuntu 10.04 LTS), mind XP alatt. Fagyáskor csak a kilövésre reagál a gép billentyűparancsra (Crtl+Alt+Del, vagy Alt+Sys Rq+b stb.) nem. Szerintem nem szoftveres eredetű az alábbiak miatt: Több órás (akár 5-6 órás használat után) történik meg az első fagyás. Gép kilő, kis idő múlva újraindítom. Ekkor már általában csak az oprendszer betöltése után néhány tíz percig bírja és újra lefagy. Gép kilő, újabb bekapcs. Ilyenkor már jó ha betölti az oprendszert és lefagy. Újraindítom (tudom, hogy nem lenne szabad!!) és már bootolás közben lefagy, végül már a BIOS is fagy. Amíg még működik megnézem a BIOS-ban a hőmérsékleti adatokat, de értőbb emberek szerint az normális értéket mutat: CPU: 50-54 C között, a másik érték (gőzöm sincs mi az) kb. 10 C-al alacsonyabb. Innen kezdve a gép jó pár óráig használhatatlan. Kb. másnap újra kezdődhet a móka, de ilyenkor az első fagyásig már kevesebbet (max egy órát) bírt.

    A hűtési problémákat esetlegesen elkerülendő a gépet belülről fényesre suvickoltam (na jó rendesen portalanítottam), de a fagyás maradt.

    Nálam értőbb kolléga több dologra is gyanakodott, leginkább a tápegységre. Gépet elvittem, hogy teszteljük egy új táppal, illetve valamilyen szoftveres tesztet is futtatni akart rajta (100 %-os folyamatos CPU használat mellett hőmérsékletmérés meg mit tudom én még mi minden). Nos a tápcseréig nem jutottunk el, mert kiderült, hogy a proci hűtő és proci közé keendő pasztát én biza a gép takarításakor nem kentem újra (nem is volt otthon) és mivel a régi elég beszáradt biztosan ez a baj. Pasztázás megtörtént, rendszerteszt elindult kb. 6-7 órán keresztül 100 %-ra járatott CPU mellett folyamatosan ment és nem történt fagyás. Ezután gép haza és örvendés, hogy nem került pénzbe a javítás. Pár napig tökéletesen működött, de két napja a probléma újrakezdődött.

    Na innen szeretnék ötleteket kapni. Mégis tápegység? Ha szerintetek az, hogyan mehetnék biztosra, ha ilyen rapszodikus a fagyás? Egyáltalán: nem járnék jobban egy kőbunkóval? :O A segítséget előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • tomori74

    csendes tag

    válasz valaki654 #8646 üzenetére

    Alaplap: Asrock P4i65G;
    Processzor: Intel P4 3.0 GHz;
    Memória: 1 GB RAM (2 x 512 MB RAM) DDR 333 MHz;
    Videókártya: Nvidia Gforce FX 5700 LE 128 MB
    Winchester: 120 GB Samsung
    LG DVD ROM, Samsung DVD író stb.

    Ezekre emlékeztem, de mivel nem otthonról írok a táp típusát csak később tudom megmondani. :F Láthatóan nem mai csirke...6,5 éves. Túl sokat nem használtam. Igazából a boltban összeszerelt gép, semmi sem volt cserélve benne, az egyik 512-es memóriát kapta kb. két éve.

    [ Szerkesztve ]

  • tomori74

    csendes tag

    válasz valaki654 #8646 üzenetére

    Szóval a tápegység: Márkajezést vagy ilyesmit én nem látok rajta. :( Az adattábláján a KYP 375ATX van bejelölve. A táp 300 W-os. Nem tudom, hogy kell-e még valami.

  • tomori74

    csendes tag

    válasz fero02 #8654 üzenetére

    Szia!

    Köszi az ötletet, de nem volt új hardver beépítve a gépbe mostanában. A bejegyzés után mi is gőzerővel kerestük a hiba okát és valószínűleg a HDD kezdődő elhalálozása okozta az állandó fagyásokat (több javíthatatlan hibás szektor). Most új winchesterrel probléma nélkül megy. Kop-kop (lekopogtam...) A legszebb az egészben, hogy a SMART jelezte a hibát, de nagyvonalúan figyelmen kívül hagytam, amolyan szőke nős stílusban... :B

Új hozzászólás Aktív témák