Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • masterful87

    senior tag

    válasz os! #16442 üzenetére

    Csak azt nem tudom, hogy hova kéne egy olyan elosztót beiktatni?
    Van a kábelmodem, meg a router, mindkettőnek kapcsolóüzemű tápja van, összeköti őket egy rövid LAN kábel, meg a routerből megy kifelé 4 vezeték a gépek felé! Ha a routertől indul ki a baj, akkor az végigküldi a 4 vezetéken, ezt a 4 vezetéket kéne túlfeszes konnektorba dugnom, nem?
    Akkor a kliens gépeknél kéne egy olyan elosztó, amibe belemegy a saját LAN kábele is, meg persze arról kapná a gép is az áramot? Vagy van olyan elosztó, amit a router mellé tehetek, és mind a 4 vezetéket képes bebiztosítani? Tehát 4 db RJ45 be, meg 4 db RJ45 ki?
    Érdekesség, hogy a kábelmodemnek kutya baja, tehát a WAN-ra nem érkezett meg a túlfesz, csak a LAN-ra ment ki!

    Az alaplap+proc+memória+VGA kombó le lett tesztelve ugye egy random táppal, azzal tökéletesen futott. Most betettem egy CHIEFTEC iArena 400W GPA-400S8 tápot, és azzal is remekül megy, rádugtam az SSD-t is az OS-sel, gond nélkül üzemel!
    Az világos, hogy elpukkant az alaplapon a LAN1, a BIOSban rámentem a hálózatfelderítésre, lefutott, nem talált semmit, pedig azt hittem, hogy majd ettől összeomlik a BIOS! Aztán letiltottam a LAN1-et, de ugyanúgy állandóan világít a piros, és a sárga LED!

    Ha ide beteszem a VX450-et, akkor semmi se indul el, és ugyanennek a LAN1-nek a két LED-je villog, és a hangkivezetésen is ilyen periodikus zavar van!

    Hogy egy működő gépbe próbáljam ki a VX450-et az ezek után következik! Bízok benne, hogy a tápban nincs baj, és nem fogja kinyírni a gépet! :D

Új hozzászólás Aktív témák