Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • draff

    aktív tag

    válasz Algol #14090 üzenetére

    Bocsánat, ha kissé elnéztem a 8 és 80 közötti különbséget. Igazad van !
    Valóban 8 centis, azaz 80 miliméteres.
    de mindez apróság ....

    Ha pediglen 12 centis lenne az a ventilátor, akkor megemlített javallatom értelemszerűen egy másik 12 centisre korlátozódna (nem ismerem azt a tápot, így aztán azt se nagyon tudom, eredetileg milyen volt / van benne)

    A levegő szállítását és annak mennyiségét kétféle-képpen lehet megoldani:
    1./ gyakorlatilag a fordulatszámmal
    2./ a lapátforma és lapátszám kialakításával
    [3./ a már megemlített ventilátor-átmérő milyenségével]

    Aztán, hogy
    a./ maga a mechanika nagyon zajos (csapágy, stb.) , vagy
    b./ az átmozgatott levegő fizikailag adott áramlási sebessége a rácsokon, lyukakon keresztül
    lenne a zaj eredő forrása
    az megint egy másik tészta ....

    Most az meg, hogy egy megemlített tápegység ilyen szépen megfőtt ... és erre lenne eredeteztethető a video RAM halála?
    Érdekes gyanakvás.
    A táp megfővése általában azzal szokott járni, hogy mindjárt nem ad ki semmiféle feszültséget. Se 12 V-ot, se 5 V-ot. Sőt még a saját ventije is leáll, mert az már többnyire a saját maga termelte 12 V-ról üzemel.
    Ha a táp behal és elszáll, a jobbik eset tényleg az lenne, ha leáll.
    De ha akkor szabályozatlan feszültségek röpködnek ki belőle (mondjuk 12 V helyett 18, és 5 V helyett 9) akkor ott tényleg lehet egyéb kár. Viszont akkor "megy vele" az alaplap, a vinyók, a proci, az összes RAM, CD és DVD író-olvasó, meg a többi mások.
    Hogy nálad csak a video halt be - valahogy nem merném egyértelműen azt állítani, hogy azt a táp okozta.

    Néha megszoktam említeni a sok "számítógép tudósnak", (akik itt csak tuningolnak orrba-szájba, vagy éjjel nappal megy a gépen a fontos játék 3D-ben), hogy -
    a számítógépet egy évben egyszer ki kellene dobozolni és alaposan kiportalanítani! Mert a hűtés legnagyobb ellensége a lerakódott és persze igen jó hőszigetelő tulajdonságú házipor!
    Ahol intenzív levegőáram van (ha meg mesterséges, akkor pláne) ott bizony mindig megjelenik a "porártalom".

    Én is utószó-ként elmondok (leírok) ide egy esetemet. /De nem ma történt .../
    A szomszéd csaj már egy jó ideje azon vergődött nekem, hogy a gépe mindig leáll magától.
    Átmentem, szétszedtem, megnéztem ... és néztem.
    A procihűtő + ventilátor szinte ki sem látszott!
    Pedig egy több PIP-csöves szuperkomoly szerkezet volt - de tömören - a porban.
    Kifújtam, kiecseteltem belőle legalább fél kiló szart.
    Aztán a BIOS-ába is belenéztem.
    A szerencsétlen alaplap automatikája már rég átállította 600-asra az 1100-as procit, hogy ne melegedjen annyira. De mivel még mindig túlmelegedett, naná hogy jött hozzá ez az automata-leállásos védelem.

    Kipucolás és helyreállítás (fel lett húzva 1200-ra) után úgy ment a gépe, mint a szélvész ...

Új hozzászólás Aktív témák