Új hozzászólás Aktív témák

  • lesaux

    veterán

    Bár csak most vettem észre a topicot, és nem is biztos, hogy mindenkit érdekel, azért leírom. :)
    Bashnek volt igaza, ő azt mondta (azonkívül, hogy nehéz megkapni), hogy tulajdonképpen attól függ a dolog eredményessége, hogy a konzul milyen lábbal kelt fel. Ez kábé így is van. Aki megkapta a vízumot, az könnyen emberkedik, hogy elegénsan kell kinézni, legyen pénz a számládon stb. stb. Csak ez semmire nem garancia, szóval tökmindegy.
    Elvileg az interjún azt kell bebizonyítanod, hogy nem akarsz kint letelepedni, mindenképpen vissza fogsz térni Magyarországra családi vagy gazdasági érdekből. Gyakorlatilag pedig odamész, beszélgetsz, fej vagy írás, megkapod, nem kapod meg.
    Én is tisztességesen felöltöztem, nincs tetkóm, fülbevalóm, hosszú hajam; tisztességes, normális embernek nézek ki, van autónk, van a nevünkön ingatlan, itthon marad az egyéves kisfiunk, az ikertestvérem, a szüleim, ide köt a munkahelyem, utaztunk már együtt Kanári-szigetekre, Tunéziába meg egy rakat országba, vittünk bankszámlakivonatot, amin volt pénz rendesen stb.
    Semmi nem érdekelte őket, azt mondta a csávó, hogy túl kevés a fizetésem. Ez igaz is, mert akkor még bruttó 50.000-et kaptam, csak a dolog lényegét nem befolyásolja, hogy tudniillik akkor sem akartam kint maradni.
    Megpróbáltuk pár hónap múlva még egyszer, akkor már sokkal jobb állásom volt, több mint 3-szor akkora fizetéssel. Akkor az volt az indok, amivel elutasítottak, hogy nem dolgozom elég rég az adott cégnél. Mindegy, ők biztos értik. Azt mondták, próbáljuk meg egy év múlva. Mondtuk, hogy köszönjük, nekünk ennyi elég volt, többé nem jövünk.
    Egy vízumigénylés díja 21.000 Ft volt akkor, tehát 84.000 Ft-ért azt tudtuk meg, hogy nem mehetünk ki, csak, mert, azért.
    Amúgy leírom, hogy zajlik egy ilyen pontosan.

    Szóval. Fel kell hívni egy 06-90-es számot, és azon időpontot kérni. Megkérdezik a nevedet, akivel mész, annak a nevét, milyen célból akarnátok kimenni, meg elkérik a telefonszámotokat asszem. Kapsz időpontot mondjuk reggel 8-ra.
    Magaddal kell vinned egy kitöltött kérdőívet, ami talán két lapból áll. Főként személyes adatokat kell megadni, de vannak olyan rafinált keresztkérdések is, hogy voltál-e már lesittelve kábítószer-terjesztés miatt, illetve tagja vagy-e terroristacsoportnak. Sorold fel az iskoláidat, add meg a lakásod és munkahelyed címét, telefonszámát, faxszámát. Ha esetleg kijutsz, hol fogsz lakni, add meg a címet, telefonszámot, a repülőgép járatszámát stb. A fériaknak még egy lapot ki kell tölteniük, voltál-e már katona stb.
    Mellékelned kell fényképet magadról, de nem ám akármilyet, nem bizony! Most figyelj. A fénykép 5x5 centis legyen. Tartalmazza az egész fejedet, ami a képen minimum 2,5 maximum 3,5 centis legyen. A füleid látszódjanak. Keret ne legyen a képen, a háttér fehér legyen. Ha a háttér mintás, illetőleg nem fehér, akkor szevasz. Hát ez vonatkozik a fényképre, és ez sajnos nem vicc.
    Össze kell gyűjtened minden olyan iratot, ami a Magyarországhoz való kötődésedet igazolja. Tehát sorakozhatsz egy napot a földhivatalnál pl. Ha van meghívóleveled, az elvileg jó, gyakorlatilag láttam én már karón varjút, és láttam én már éjjeliőrt nappal meghalni. Szóval szart sem ér.
    Kérjél a bankodtól papírt, hogy jó sok pénzed van. Nem mintha számítana, de legalább telik az idő.
    Ja, és a lényeget majdnem kihagytam. 100 dollárt fizess be az MKB-ban, és nem máshol. Az igazolószelvényt vidd magaddal.

    Na. Ott tartottunk, hogy 8-ra kaptál időpontot.
    Nyilván hamarabb érsz oda a Szabadság térre, de nem mehetsz még az épület közelébe sem, mert kordonnal van védve. A kordonnál sorakozol, 8.00-kor az útleveled felmutatásával (és persze ha rajta vagy a listán, csak akkor) bemehetsz a kordonon belülre, és várakozhatsz az épület előtt. Itt egyesével besunnyogsz az épületbe, mobilt, kocsikulcsot, fémtárgyakat kirakod a zsebedből, átvilágítanak fémdetektorral, és bemehetsz egy terembe, ahol beállsz egy sorba, és várakozol. Közben előkészíted a papírokat, és leadod egy hölgynek, aki átvizsgálja, megvan-e minden, mert nehogy már a konzul színe elé járulj esetlegesen hiányzó papírjaiddal. Meg fogja kérdezni a csaj, hogy beszélsz-e angolul. Ez egy becsapós kérdés, mert ha igennel válaszolsz, akkor angolul kell majd beszélned a konzullal, és sajnos muszáj is lesz, mert a parasztja nem beszél magyarul, hiába él itt X éve. Ha a kérdésre azt feleled, hogy nem beszélsz angolul, illetve hogy magyarul szeretnél a konzullal beszélgetni, akkor vagy egy 1.1-es verziójú konzult kapsz, aki már beszél annyira magyarul, mint én angolul, vagy odaül a konzul mellé egy tolmács.
    Na, miután a papírjaidat rendben találta a csaj, befáradsz egy aulaszerű helyiségbe, ahol leülsz vagy 30 társaddal együtt. Háttámla nincs, kb. 5-6 percig lehet így kibírni, aztán elkezd fájni a hátad. Ha most arra gondolsz, hogy de jó lenne már bemenni a kozulhoz, és leülni végre, akkor azt kell mondanom, hogy lófaszt. Nem mész be sehova. Az aula egyik oldalában félkörívben (vagy negyed) vannak a konzuli ablakok. Oda kell majd járulnod, ha meghallod a neved. Mondom, ha meghallod a neved, mert nem ám mikrofonba ugatnának, nem. Nincs mikrofon. Szóval odamész az ablakhoz, de ha le akarsz ülni, megint csak azt mondom, hogy lófaszt, ugyanis nincs szék. Tudod, mint amikor a pályaudvaron jegyet kérsz az ablak mögött ülő vasutastól, csak itt konzulnak hívják. Az egész várakozás nem megy ilyen gyorsan, mint ahogy ezt olvasod. Nekünk a múltkor már lejárt a 2 órás parkolójegyünk, mire kijutottunk az erődítményből.
    Vannak, akiket idegesít, meg személyiségi jogok, mittudomén, a lényeg, hogy ujjlenyomatot vesznek a mutatóujjaidról.
    A beszélgetés végén ha szerencséd van, kapsz valamilyen papírt, amivel délután vissza kell másznod, és akkor történik valami, de nem tudom, mi, odáig még sose jutottunk el. Nagyobb a valószínűsége, hogy a faszikám szerkeszt egy ikszet abba a négyzetbe, amely szerint nincs elég családi / gazdasági kötődésed az országhoz.
    Ennyi. Erre elbasztál egy délelőttöt, egy napot, amíg a földhivatalnál sorakoztál, egy délutánt, amíg a speckó fényképet ellőtték, nyilván valamikor a bankba is el kellett menned, az is fölösleges volt, hogy az MKB-ról már ne is beszéljünk, és nem mellékesen a vízumdíjat is fölöslegesen fizetted be, mert azt ugye mondanom se kell, hogy ha kapsz vízumot, ha nem, a vízumdíj nem jár vissza. ez ma 18.500 Ft. És ne felejtsük el, hogy a hónap végén megkapod a telefonszámlát, és ha most nem emlékszel a hozzászólásom elején említett 06-90-es számra, hát majd az eszedbe juttatja.

Új hozzászólás Aktív témák