Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mewee22

    csendes tag

    Sziasztok.
    Már írtam erről a problémáról, de sajna nem kaptam választ. 2 hónapja vagyok vodafone előfizető (500-as net) tökéletes jel, hozza azt a sebességet amit kell. Az lenne a problémám, hogy a modem újra indul, ha az én gépem is rá van kötve kábellal, ez már így van a bekötés óta. Napokig csak a telefon hotspot funkciójával kapcsolódtam a modemre, és akkor nem volt semmi gond, de ma bedugtam ismét az utp kábelt a modembe, és rá 20 percre már újra is indult a modem. Van rajta még 1 gép, de az nem okoz ilyen problémát. Akkor is ez van, ha csak az én gépem van rákötve a modemre. Volt itt a technikus és ő arra tippelt, hogy a gép okozza ezt a problémát, de lehet hogy modemet kéne cserélni. A legfrisebb lan driver van telepítve. Egy
    Asus tuf b450 plus gaming alaplap van a gépben.
    Tudnátok adni valamilyen tippet, hogy mi lehet a hiba oka? :R Egy

    [ Szerkesztve ]

  • Mewee22

    csendes tag

    válasz kabelmania27 #100423 üzenetére

    Szia!

    Fixen bejön a kábel az oszlopról, szóval nincs elosztó. Amikor behozták a kábelt, akkor mértek jelet , és azt mondta a fickó h isten király, aztán ezt a másik technikus is megerősítette. Pont a lakásom előtt van az oszlop 5 méterre, ami miatt ilyen jó a jel, ezt mondták nekem. Malware bytes prémiumot futattam, de nem talált semmit. Feltöltöttem egy képet a hálozati naplóról. A modem egy cbn CH7465F

  • Mewee22

    csendes tag

    Sziasztok. Szeptember óta van bekötve az 500-as voda net. Már minden verziót próbáltam, és csak akkor indul újra a modem, ha az én számítógépem is csatlakoztatva van a modemre(wifin vagy lan-on keresztül) kivéve ha a telefonomat rádugom a gépre, és hotspot-ként használom. Vettem már usb-s lan adaptert, usb-s wifi adaptert, de ezek használatánál is újra indul a modem (óránként több alkalommal is, van hogy 1-2 óráig nincs gond). A vodafone azt mondta, hogy ha csak az én eszközömmel van ez a hiba, akkor ők nem tudnak mit csinálni. A másik régebbi asztalival hibátlanul működik a modem. A gépemet idén pakoltam össze, friss lan driver van telepítve, az alaplapon egy gigabites realtek hálózati kártya van( az alaplap egy asus tuf b450 plus gaming)jogtiszta szűz windows 10, a vodás modem egy COMPAL CH7465VF. Emeletes lakásban élünk, és a vodafone előtt az alattunk lévő modemre voltam rákötve( telekom gigabit, sagemcom modem)akkor nem volt ilyen probléma.
    Jelenleg is arra vagyok rácsatlakozva egy tp link usb eszközzel, és gond nélkül működik minden. Valaki
    ha tud, írjon valami okosat, mert én már elvertem 30 ezret hálozati cuccokra, de sajnos nem javult a helyzet, és a munkám miatt nagyon fontos lenne a használható gyors internet. Ami még érdekes, hogy 1 hétig hibátlanul működött a modem, amikor rákötöttem egy gigabit d-link switchet, de sajnos már azzal sem jó.

Új hozzászólás Aktív témák