Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FMarci

    csendes tag

    Sziasztok,

    A helyzet a kovetkezo: marcius eleje ota ketyeg a husegidom. Koltozes utan kiderult, hogy az uj helyen megsem tud a UPC szolgaltatni (volt ticket meg ami kell, UPC weboldala rosszul tudta). A regi lakas uj lakoja nem tudta atkoltoztetni a sajat UPC szolgaltatasat, amig az en szolgaltatasom elt.
    Ezert megkertem, hogy szedjek le a vegpontrol a szerzodesemet, amig talalok valakit, akinek elpasszolom, vagy hagyom kifutni (marcius elejeig meg kb. 50.000Ft lett volna hatra a normal havidijakbol).
    Ezt a szolgaltato nem engedte. Ahhoz, hogy a vegpont felszabaduljon csak koltoztetni vagy lemondani tudtam a szerzodest. Ez utobbi kotber formajaban kb. 75.000Ft volt, tehat 50% rafizetes ahhoz kepest, mintha az eves dijat siman kifizettem volna.

    Ez a tortenet igy kerek? UPC policy-nak megfeleloen jart el az ugyintezo?
    Normalis barmilyen hatarozott ideju es osszegu szolgaltatasi szerzodes eseten, hogy annak lemondasa eseten az ember rafizet? (Hitel elotorlesztesi dij jut eszembe mondjuk, aminek 1-3% dija szokott lenni, de annak sem 50%...)

    Elegge sarokbaszoritott es megalazott ez az ugyintezes, nem ezt vartam ettol a cegtol...

    Ölni tudnék egy Nobel-békedíjért.

  • FMarci

    csendes tag

    válasz NoOne1976 #79207 üzenetére

    Ez az ingyen elengedes csak "szokasjog", vagy valahol irasba is van foglalva?
    Mire hivatkozhatok pontosan?
    Osszesen egyebkent legalabb 25 percet beszeltem az ugyintezovel, es ez fel sem merult...

    Edit: azota ki is szamlaztak a ~75k kotbert.... :-(

    [ Szerkesztve ]

    Ölni tudnék egy Nobel-békedíjért.

  • FMarci

    csendes tag

    Olvasom az ASZF-et, es a vonatkozo torvenyt is, es ugy tunik a kotber onmagaban a szerzodes/torveny betuje szerint rendben van (https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A0300100.TV / https://www.upc.hu/pdf/aszf/catv_ASZF_20190806.pdf).
    Ami faj, hogy nem fizethettem ki egy osszegben a maradek idot a hatarozott ideju szerzodesembol ugy, hogy kozben nem szolgaltatnak sehol nekem semmit. Mert ezzel azert nem kicsit jobban jartam volna..

    Amugy kertem az egesz ugy miatt meltanyossagi kotber merseklest is.. Egy napra eltuntek, es kiotlottek, hogy nem tudnak semmit adni.

    Nem tudom, hogy mi alapjan dontottek ugy, hogy tobbet az eletben nem akarnak engem ugyfeluknek tudni. Csoportos beszedessel ment a szamla, soha semmi nem kesett, nem voltam egy problemas ugyfel..

    Ölni tudnék egy Nobel-békedíjért.

  • FMarci

    csendes tag

    válasz cof #79216 üzenetére

    Igen, a korrekt megoldas az en meglatasom szerint az lett volna, ha megengedik a kovetkezot: Szuneteltetik a szolgaltatast (= leveszik a vegpontrol, tehat az uj lako bekotheti a sajatjat) MIKOZBEN en fizetem a havidijat tovabb. Aztan vagy kifut a huseg, es lemondom, vagy idokozben csaladi-, barati korben talalok valakit, akinek kell, es atiratom. Kozben ketyeg a havidij az UPC-nek a semmiert. UPC is, en is, tehat mindenki happy.

    Most ehelyett fizettem egy kotbert ugyan teljesen jogosan, de csak amiatt a kenyszer miatt, mert a vegpontot fel KELLETT szabaditanom.
    UPC happy, en pedig nagyon szomoru es egy eletre elidegenitve a UPC-tol. (UPC ez utobbi miatt happy...??)

    [ Szerkesztve ]

    Ölni tudnék egy Nobel-békedíjért.

Új hozzászólás Aktív témák