Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeffo

    tag

    válasz kabelmania27 #46949 üzenetére

    Kérnék infót, szerintetek ez a koax elosztó jó-e: egyik felén kék alapon fehér betűvel 3DSS2 felirat, jobb felső sarokban A betű, másik felén fehér alapon fekete betűvel CE 2145 felirat, ugyanígy néz ki, mint ezen a képen: [link]
    Fam/Attenuator csillapító nincs az elosztó egyik ágán sem, Cabelcon 4.9 felirat van mindhárom csatlakozón, mint a Marko445 által megosztott képeken. Ugye egyik kábel megy a modemhez, a másik a mediaboxhoz.
    A padláson is el lehet osztva, mert további 2 helyre lett igényelve box, de net csak nálam van.

    Hosszabb időn át tartó letöltésekkel, feltöltésekkel nem tudtam tesztelni, mert még archiválnom kell a gépemről, de előfordult, hogy speedtest közben is leakadt a net. Arra tippelek, mintha akkor akadna jobban, ha a mediabox is be van kapcsolva, mert péntek késő este már lekapcsoltam, és utána reggelig nem volt gond, legalábbis a böngészéssel.

    A wifit a modemben kikapcsoltam, egyelőre az alap router módban próbáltam. Azon gondolkoztam, ha modem módra kapcsolom, és rákötök egy tp-link 8 portos gigabit switchet, úgy meg lehet-e osztani a netet a gépek között, ha fix ip-ket állítok be, de gondolom nem, kellene külön egy router is.

    Másik gondom, hogy visszajött a földhurok vagy mi, ami ugye a Telekom IPTV bekötés után megszűnt, mivel akkortól nem volt annyi koax kábel itt a tévés állvány mögött, 1 kábel vissza lett húzva. A lényeg, hogy van egy Hyundai Mbox médialejátszó, ha arra rákötöm a UPC mediaboxot, akkor rendben van minden, jó a kép és a hang, de ha a számítógépben lévő Avermedia DVD EZ Maker 7 USB digizőre kötöm az mediaboxot, akkor búg a hang. Az rca kábel is néha ráz.
    Van erre valami tippetek, hogyan lehet ezt helyrehozni? Ha az említett csillapító segítene, akkor hol lehet ilyet venni, és hova szereljem rá?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák