Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz joysefke #1 üzenetére

    Az olcsóbb ügyvédek szoktak 1% körül dolgozni, nemhogy 10 pénzért.....

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz joysefke #3 üzenetére

    "Az ügyvédi díj általában az ingatlan szerződési értékének 0,5 - 1,5 %-a körül mozog, azonban van egy minimális díjhatár is. Ha például egy 500 000 forintos építési telket vásárolunk, az egyébként 0,5 százalékért dolgozó ügyvéd nem fogja 2500 forintért elkészíteni a szerződést, hanem mondjuk 20.000 forintot fog kérni."
    [link]

    Amúgy: [link]

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • tkazmer

    addikt

    válasz joysefke #5 üzenetére

    200E-Ft os havi keresetnek felel meg.
    sajnos elfelejtesz valamit: adózni is kell ám:) ezen kívül van egy iroda, amit fent kell tartani.
    úgy máris nem olyan fényes a kép (máris szó nincs 200e forintról, sőt, ha minimálbér megmarad, már jó:) bár irodával együtt szinte kizárt dolog, hogy évi 2.4millió forintos árbevétel mellett egyetlen bármilyen jellegű vállalkozás fenn tudjon maradni...

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz joysefke #5 üzenetére

    akkor további jó keresgélést...

    majd ha rájössz, hogy az ügyvéd feladata nem csak egy word sablon kitöltése és kinyomtatása, hanem a felelősségvállalás az adás-vétel törvényessége felett, akkor talán megérted, hogy miért nem fogják 10k-ért elvállalni. ők hasonlóan állnak a 10k-s díjazáshoz, mint te, csak a másik oldalról :U

  • hanee

    senior tag

    válasz joysefke #5 üzenetére

    "Mivel rengeteg az ügyvéd, igen olyanok is akinek a mekiben azt mondom, hogy sült krumplit kérek, és bármilyen ügyvéd el tud készíteni egy standard adásvételi szerződést,.."

    Azt nem tudom eldönteni, hogy vajon valami miatt utálod az ügyvédeket, vagy pedig irigy vagy-e rájuk, de azt garantálom neked, hogy NINCS olyan ÜGYVÉD, aki a McDonaldsban krumplit árul neked. Odáig el is kell jutni barátom és aki eljut odáig, annak van hol dolgoznia általában.. :((

    Kérlek számolj be arról az ügyvédről aki megírja neked 10 ezerért a szerződésedet, hozzá biztos, hogy nem megyek és nem is küldök senkit soha!

    hanee

  • Josh

    tag

    válasz joysefke #1 üzenetére

    Szerintem ez így komolytalan amit csinálsz. Aki gondolkodik, az nem vesz. Hiteltelen vagy.

    Írd le konkrétan, hogy milyen ingatlanról van szó, hol helyezkedik el, milyen formában vásároltad, aztán keménykedj itt. :)

    Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

  • Padisah

    tag

    válasz joysefke #1 üzenetére

    Szerintem arról nem tudsz vagy nem akarsz tudni, hogy jogász a =/= ügyvéddel.
    Mekiben Te ügyvéddel nem nagyon fogsz találkozni.
    Én is jogász vagyok, még sem vagyok ügyvéd, és nem is köthetek adásvételi szerződést, más kérdés, hogy meg tudnám csinálni, csináltam is már, amit aztán ügyvéd aláírt és lepecsételt és hogy minden héten hagyok pár adásvételi szerződést jóvá.
    Amú ott vannak a közjegyzők, ők is köthetnek adásvételi szerződést, fix árakon dolgoznak az ingatlan értékétől függően.
    Előfordult, hogy 10 ezer forintért ellenjegyzett ügyvéd adásvételi szerződést pl. itt nálunk, de az szívességi alapon ment, amit az ember viszonoz aztán valahogy, pl. adok további munkákat ügyvédnek.

    Szal sok szerencsét 10.000 Ft-os ügyvéd találásához!

    Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

  • Integra

    titán

    válasz joysefke #1 üzenetére

    mennyi?!
    :))
    nagyon elvagy tévedve.
    egy 10-15 millios vagy netán még drágább ingatlan esetén ügyvéden spórolni...
    sok sikert

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • aesir

    veterán

    válasz joysefke #1 üzenetére

    De azt ugye elvárod, hogy a te munkád legyen tisztességesen megfizetve...?

    Van saját életem...

  • lúzer

    veterán

    válasz joysefke #3 üzenetére

    Itt a fórumon panaszkodott egy Pécsett végzett jogász, hogy minimálbérért kell sírköveket pucolnia. Nos gondolom nincsen egyedül gyanítom hogy jópár kollégája a mekiben árul.

    Nekem csak egy kérdésem van:
    Jó, megvan a jogászi diplomája, és a mekiben dolgozik 10 éve, ám legyen
    Na most ennek az embernek joga van ellenjegyezni a szerződést, földhivatalban eljárni stb?

    MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

  • Integra

    titán

    válasz joysefke #19 üzenetére

    egy jó ügyvéd teljeskörűen jár el.
    komoly szerződést és kiegészítőket ír.
    biztonságban van a pénzed, az ingatlan a teljes folyamat alatt.
    nem kell fosni, de megkell fizetni.
    de nem 10e.
    mivel te sem az 2-3 millás kategóriáról beszélsz, hanem legalább 10-12 millásról, talán nem 50-70ezer ft-on kéne olcsójánoskodni a biztonság miatt...

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Ariadne

    őstag

    válasz joysefke #18 üzenetére

    Bírom, hogy megbecsülöd mások munkáját, amikor nem is ismered. :U

    A többiek által felsoroltakon kívül az ügyvéd
    - utánajár annak, hogy van-e teher az ingatlanon
    - ha van, akkor megfelelő biztosítékokat tesz a szerződésbe, hogy ne végezd ingatlan és pénz nélkül a végén
    - ellenőrzi mindkét fél személyazonosságát, és felel is azért, hogy erről megfelelően meggyőződött
    - mindkét fél számára garanciákat tesz a szerződésbe arra, hogy időben történjenek a dolgok, és ha valahol valaki nem teljesít valamit, a másik szabadulhasson a szerződésből
    - ha szükséges, ügyvédi letétben tartja a vételárat és az ügylethez kapcsolódó dokumentumokat
    - elszalasztja az emberét a földhivatalba sorban állni, papírokat kikérni és beadni
    stb.

    Plusz ha az ügyvéd hibájából balul sül el a dolog, pl. elfelejti beadni a tulajdonjog bejegyzési kérelmet, akkor a felelősségbiztosításából kártérítést kapsz.

    De te nyilván olyan okos vagy, hogy akár magad is el tudod intézni az egészet, biztos csuklóból megírnál egy ingatlan adásvételit. Pont ugyanúgy, ahogy bárki bármikor tud írni ilyen-olyan programot, házat tervezni vagy közgazdasági számításokat végezni, stb. :P

    mod: Ja, és ha véletlenül találsz valószínűtlenül olcsó "ügyvédet", ne felejtsd el ellenőrizni az ügyvédi kamaránál, hogy be van-e jegyezve valóban és nem áll-e fegyelmi eljárás alatt... ;] Aki 0,5-1% alatt elvállal egy adásvételit, azzal valami nagyon nem stimmel. Vagy haver. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Magnum_

    nagyúr

    válasz joysefke #1 üzenetére

    az ingatlan értékének 1-2%-a körül mozog az adásvételi megirása, de ha van ügyvéd ismerösöd, ö lehet megirja annyiért.

    amugy látszik, hogy nem vagy jogvégzett, nincs 2 egyforma szerzödés.... hacsak nem olyan fogsz ki, amilyet szeretnél :U :U
    amugy számolj nyugodtan 20000Ft-os orabérrel.

    amugy off, de egyszer hallottam iylen mentalitásu emberröl kellett beperelni, mert nem volt hajlandó fizetni, a megkötött szerzödés ellenére sem, mert egy komoly ügyvéd 10000Ft-al a munkadij aláigért a másik alá.... :W

    de amugy valoban, a 10milkós lakást megvenni, és mellé kifizetni 100k-t már megterhelő, értem én. :U

    [ Szerkesztve ]

    I humbly and respectfully decline™

  • Magnum_

    nagyúr

    válasz joysefke #36 üzenetére

    nem értek a mérnöki dolgokhoz, de mondjuk megterveztetsz egy házat-ha éppen ez a munkád- biztonságosra, stb, amiért felelősséget vállalsz. ez kijön 10k-ból? vagy arányaiban olyan összegből, amennyiért ügyvédet szeretnél dolgoztatni? csak egy kérdés.

    és még egy kérdés: fogorvoshoz magánredenlőbe jársz, vagy TB alapon? barátnőd/feleséged TB-alapon jár nőgyógyászhoz vagy magánrendelőbe?

    I humbly and respectfully decline™

  • hanee

    senior tag

    válasz joysefke #37 üzenetére

    Én azt nem értem csak, hogy ha hajlandó vagy elismerni az ingatlanirodák kiadását, az ügyvédekét miért nem?

    Az ügyvéd ugyanúgy fizet adott esetben bérleti díjat az irodáért (sokszor nem is keveset, Budapesten, a belvárosban egy iroda bérlése akár havi 1 millió Ft is lehet, ez nem túlzás), munkabért és járulékokat az alkalmazottai után (illetve járulékot maga után, no meg valami nyereség neki is kell), neki is vannak anyagköltségei, anyagi és személyi felelősséget vállal azért, hogy az ügylet "ügyvédileg" rendben van és az ingatlan VALÓBAN megfelel a leírtaknak (teher és permentes).

    Fenntartja a felelősségbiztosítását, ügyvédi kamara tagsági díját fizeti.. Adott esetben az irodában tartott értékekre is biztosítást köt (pl. az ügyvédi letétben lévő értékekre).

    Rengeteg pénzbe kerül az is, hogy továbbképzi magát azért, hogy naprakész legyen. Egyetlen 2 napos előadás díja olyan 30-100 ezer Ft között mozog és én személy szerint úgy gondolom ezt nem sokan úszhatják meg, hiszen a jogrendszer folyamatosan változik és a kisujjából senki sem szopja ki az új információkat összefoglalva.

    Továbbá az is pénzbe kerül, hogy mindig friss és naprakész legyen a jogi adatbázisa is, ezek nem olcsó dolgok. Egy jogtár negyedévre 70 ezer Ft körül van ha jól tudom és akkor még nem vett esetlegesen szaklapokat..

    Egy ügyvéd éppúgy vállalkozó, mint egy ingatlaniroda. Neki éppúgy vannak marketing költségei és ő éppúgy rohangál azért, hogy minden rendben legyen és el legyen intézve.
    Én láttam már ügyvédet, aki reggel 8-kor már és este 7-kor még fogadta az ügyfeleit és dolgozott, s mégig, nem lehet kimondottan gazdagnak nevezni, bár tény hogy jómódban él a családja (de ezért ugye napi 10-12 órát dolgozik).

    És ne felejtsük el azt sem, hogy mire valakiből ügyvéd lesz és elkéri tőled ezt a pénzt, addig 5 éves - kicsit sem könnyű - egyetemet végez el, és további 3 évig dolgozik és tanul, majd leszakvizsgázik, sőt még ezután is adott esetben gyakorlatot szerez és kidolgozza a belét hogy félretegyen, hiszen nem mindenkinek van pénze rögtön beindítani egy ügyvédi praxist.
    Eddig egy átlag jogász elkölti egy kisebb lakás árát a tanulmányaira és rengeteg energiát fektet abba, hogy megszerezze a tudását, valamint vállalkozását felépítse.

    Szerintem végezz el egy jogi egyetemet, menj el ügyvédnek, próbáld ki és utána jelents ki markáns véleményt arról, hogy mi reális és mi irreális ebben a szakmában :F

    Naná hogy sok kifizetni ezt a pénzt, de ugyanígy sok kifizetni mondjuk évente 80 ezer Ft-ot azért, hogy pl. a Főtáv Rt. készenlétben tartja neked a szolgáltatását. Ez ellen is lehet hőbörögni, de ennyi az ára és nem változik meg azért mert sokallod.

    Ha nincs ügyvéd ismerősöd aki jóbarát, akkor nem fogsz találni senkit, aki ennyi pénzért megírja neked a szerződést. Ez 1000%. Olyat találni fogsz, aki kedvezőbb áron ír szerződést, mondjuk 50-70 ezer Ft-ért, fix díjban megállapítva. Ez így reális. De a 10 ezer az nem.

    hanee

    hanee

  • Ariadne

    őstag

    válasz joysefke #36 üzenetére

    Hát, a villanyszerelő, aki egy érintésvédelmi nyilatkozat miatt felszerelt három bilincset, 16.000 forinttal távozott, kb. 10 perces meló volt. A kazán üzembehelyezője, aki mint utóbb kiderült, alapvető dolgokat sem tudott a kazánról, szintén 10 perces munkáért 15.000 ft-ot vitt el. A gáz főzőlap üzembehelyezője meg kb. 5 perces melóért (három pecsét és négy égő begyújtása) 13.000-et kért. Ja, és ezekhez a munkákhoz nem kell öt éven át szívatnia magát az embernek az egyetemen, majd 3 évig éhbérért jelöltködni, jogtárat előfizetni, irodát bérelni, felelősségbiztosítást fizetni, továbbképezni magát, szakkönyveket beszerezni, stb... Verseny van, mégis ennyibe kerül, sőt még csak nem választhatok más üzembehelyezőt, mert csak egy van belőle, és villanyszerelőből is csak ez az egy volt hajlandó kijönni, az is három órás késéssel. Most akkor nyissak topikot erre én is?

    Egyébként messze nem fél óra egy teljesen sima adásvételi sem, ha jól megírja valaki, ráadásul az egyéb ügyintézés, ember fizetése, aki sorbanáll helyetted, meg sok példányban kinyomtatni azt a szerződést meg a kapcsolódó papírokat, szóval azért van költség rendesen. És akkor még az iparűzési adóról nem is beszéltünk, azt is fizetni kell, nem is keveset...

    Remélem nem meglepő egyébként, hogy az a 100.000, amit kifizetsz egy ügyvédnek, lévén bruttó összeg, a költségek, adók, felelősségbiztosítás és egyéb kifizetnivalók után kb. 30.000 ft-ot jelent legfeljebb. Ahogy elnéztem mostanság, az építész vagy az épületgépész sem dolgozik ennél sokkal olcsóbban... :U

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz joysefke #63 üzenetére

    A hozzáadott érték, ahogy szerintem le is írtuk, a szaktudás. Az, hogy tudja, mit és hogyan kell beleírni ahhoz, hogy ne végezze az ügyfél pénz és lakás nélkül, ne tudjon elszaladni a másik vagy kellemetlen, elhúzódó, anyagilag is költséges helyzetbe hozni az embert. Azt fizeted meg, hogy az ügyvéd tudja, ami a szakmája. Ezen azt hiszem nagyon sokkal többet nem lehet magyarázni...

    Sokan beleesnek abba a hibába, hogy azt hiszik, ezt bárki tudja, csak el kell olvasni a jogszabályokat. Hát ez hatalmas tévedés, sokat számít a gyakorlat, szemfülesség, ügyesség, alaposság. Millió módon meg lehet írni ugyanarra az ingatlanra egy adásvételit, és ez lehet nagyon rossz (egyik vagy mindkét félnek) és nagyon kedvező is. Azért persze általában kicsivel kedvezőbb annak a félnek, aki fizet (és ez a vevő szokott lenni). De mivel így is úgy is megállapodás kérdése, ezért jó ügyvédnél egyensúlyban van azért a szerződés.

    Ez pont olyan, mintha azt mondanám, hogy hát számítógépet összerakni is bárki tud. Amire persze a fél pH! felhördül, hogy nehogymá', meg sarki gémer Pistike, hasonlók. De a joggal pont ugyanígy van...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák