Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hanee

    senior tag

    válasz joysefke #5 üzenetére

    "Mivel rengeteg az ügyvéd, igen olyanok is akinek a mekiben azt mondom, hogy sült krumplit kérek, és bármilyen ügyvéd el tud készíteni egy standard adásvételi szerződést,.."

    Azt nem tudom eldönteni, hogy vajon valami miatt utálod az ügyvédeket, vagy pedig irigy vagy-e rájuk, de azt garantálom neked, hogy NINCS olyan ÜGYVÉD, aki a McDonaldsban krumplit árul neked. Odáig el is kell jutni barátom és aki eljut odáig, annak van hol dolgoznia általában.. :((

    Kérlek számolj be arról az ügyvédről aki megírja neked 10 ezerért a szerződésedet, hozzá biztos, hogy nem megyek és nem is küldök senkit soha!

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz Ariadne #23 üzenetére

    Látom az elkövetkező napokban ez lesz a két legnépszerűbb topic itt :C

  • hanee

    senior tag

    válasz Magnum_ #26 üzenetére

    Ugye milyen dühítő? Akkor nem csak én érzem így.. :((

  • hanee

    senior tag

    válasz Magnum_ #25 üzenetére

    Amikor mi vettük a lakásunkat, hitelt vettünk fel. Az ügyvéd költsége 60 ezer Ft + tulajdoni lap költségek (4x4000 Ft) volt, ami olcsónak számított, a 10,5 milliós vételárhoz képest.
    Erre még rájött a kb. 350 ezer Ft költség, ami a hitel, LTP szerződés és otthonteremtési támogatás miatt volt (illetékek az ÖK-nál, meg mindenféle finomság) - közjegyző díja ugye kapásból ilyen 70 ezer Ft körül volt, és ezután amikor már a miénk volt a lakás és végre beköltöztünk ennyi pénz után, még jött úgy 280 ezer Ft-nyi vásárlási illeték (mivel első lakásunk). Lehet számolni.. Ilyen összegeknél 5-10 ezrekre már szinte legyint az ember.. akinek nincs pénze kifizetni egy normális ügyvéd költségeit, az ne vegyen ingatlant..

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz lúzer #29 üzenetére

    Szia!

    Nagyobb értékű ingatlan esetén az ügyvéd anyagi felelőssége is nagyobb. Emellett azért abban van némi igazság, hogy 1,5% már irreális, de pl. a mi esetünkben a 10,5 milliós ingatlanra 60 ezret kért az ügyvéd, az már azért nem olyan rossz, 0,5%-nál alig több. És ez egy normális rendes ügyvéd volt.

    Szerintem sajnos az nem megoldás, hogy ne legyen ügyvédi ellenjegyzés, mert az ingatlan nyilvántartásba csak hiteles adatokat jegyeznek be. Ügyvédi, vagy közjegyzői ellenjegyzés nélkül pedig nem hiteles az adat (tehát a tulajdonosváltozás, vagy jogszerzés). És másrészt ezáltal elszaporodnának szerintem a visszaélések is (pl. eladod másnak a lakását). Attól kezdve hogy nem lenne biztonságosan hiteles a szerződésben az adat, nem lenne hiteles az ingatlan nyilvántartás sem..

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz joysefke #37 üzenetére

    Én azt nem értem csak, hogy ha hajlandó vagy elismerni az ingatlanirodák kiadását, az ügyvédekét miért nem?

    Az ügyvéd ugyanúgy fizet adott esetben bérleti díjat az irodáért (sokszor nem is keveset, Budapesten, a belvárosban egy iroda bérlése akár havi 1 millió Ft is lehet, ez nem túlzás), munkabért és járulékokat az alkalmazottai után (illetve járulékot maga után, no meg valami nyereség neki is kell), neki is vannak anyagköltségei, anyagi és személyi felelősséget vállal azért, hogy az ügylet "ügyvédileg" rendben van és az ingatlan VALÓBAN megfelel a leírtaknak (teher és permentes).

    Fenntartja a felelősségbiztosítását, ügyvédi kamara tagsági díját fizeti.. Adott esetben az irodában tartott értékekre is biztosítást köt (pl. az ügyvédi letétben lévő értékekre).

    Rengeteg pénzbe kerül az is, hogy továbbképzi magát azért, hogy naprakész legyen. Egyetlen 2 napos előadás díja olyan 30-100 ezer Ft között mozog és én személy szerint úgy gondolom ezt nem sokan úszhatják meg, hiszen a jogrendszer folyamatosan változik és a kisujjából senki sem szopja ki az új információkat összefoglalva.

    Továbbá az is pénzbe kerül, hogy mindig friss és naprakész legyen a jogi adatbázisa is, ezek nem olcsó dolgok. Egy jogtár negyedévre 70 ezer Ft körül van ha jól tudom és akkor még nem vett esetlegesen szaklapokat..

    Egy ügyvéd éppúgy vállalkozó, mint egy ingatlaniroda. Neki éppúgy vannak marketing költségei és ő éppúgy rohangál azért, hogy minden rendben legyen és el legyen intézve.
    Én láttam már ügyvédet, aki reggel 8-kor már és este 7-kor még fogadta az ügyfeleit és dolgozott, s mégig, nem lehet kimondottan gazdagnak nevezni, bár tény hogy jómódban él a családja (de ezért ugye napi 10-12 órát dolgozik).

    És ne felejtsük el azt sem, hogy mire valakiből ügyvéd lesz és elkéri tőled ezt a pénzt, addig 5 éves - kicsit sem könnyű - egyetemet végez el, és további 3 évig dolgozik és tanul, majd leszakvizsgázik, sőt még ezután is adott esetben gyakorlatot szerez és kidolgozza a belét hogy félretegyen, hiszen nem mindenkinek van pénze rögtön beindítani egy ügyvédi praxist.
    Eddig egy átlag jogász elkölti egy kisebb lakás árát a tanulmányaira és rengeteg energiát fektet abba, hogy megszerezze a tudását, valamint vállalkozását felépítse.

    Szerintem végezz el egy jogi egyetemet, menj el ügyvédnek, próbáld ki és utána jelents ki markáns véleményt arról, hogy mi reális és mi irreális ebben a szakmában :F

    Naná hogy sok kifizetni ezt a pénzt, de ugyanígy sok kifizetni mondjuk évente 80 ezer Ft-ot azért, hogy pl. a Főtáv Rt. készenlétben tartja neked a szolgáltatását. Ez ellen is lehet hőbörögni, de ennyi az ára és nem változik meg azért mert sokallod.

    Ha nincs ügyvéd ismerősöd aki jóbarát, akkor nem fogsz találni senkit, aki ennyi pénzért megírja neked a szerződést. Ez 1000%. Olyat találni fogsz, aki kedvezőbb áron ír szerződést, mondjuk 50-70 ezer Ft-ért, fix díjban megállapítva. Ez így reális. De a 10 ezer az nem.

    hanee

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz lúzer #44 üzenetére

    Tudjátok mit? Én megírom neki 10 ezerért a szerződést!
    Igaz, még egy záróvizsga elválaszt a diplomámtól, három év pedig a szakvizsgától, de jól jönne a pénz. Csak nem fogják neki bejegyezni az ingatlan-nyilvántartásba, az a baj :DD

    hanee

  • hanee

    senior tag

    válasz Padisah #51 üzenetére

    Nálunk az államvizsga 4 záróvizsgából áll. Ebből hibádzik még egy, amit tavasszal fogok (ha ők is úgy akarják) letenni.. majd április-májusban, még nem döntöttem el mikorra jelentkezzek, mert eléggé fosok. Nálunk ez úgy megy (ez polgári jog), hogy 15-ből 14 bukik kb.. Aztán néha vannak szerencsés bizottságok, ott 15-ből 10 bukik csak :DDD

  • hanee

    senior tag

    válasz Magnum_ #53 üzenetére

    Én speciel levelezőn végeztem az egyetemet, de ilyenkor már tök mindegy. A nappalisok-levelezősök együtt mennek ZV-zni.. és együtt buknak polgárból :DD
    Ismerek egy srácot, 7x futott neki. :U

  • hanee

    senior tag

    válasz Padisah #55 üzenetére

    Szia!

    Én vettem a ZV előtt egy könyvet, amiben a kötelmi jog szakvizsga anyag van.. nagyon kiváncsi voltam és azt gondoltam, hogy az tuti jól leírja, mert ki van benne dolgozva és biztos elég is... azt hittem. Nem volt.. nem tudom miért csinálják ezt, de nálunk ezekből áll a ZV anyag: általános rész, Szellemi alkotások joga, személyi jog, orvosi jog (és tilos ezt húzni mert az tuti bukás), kötelem általános és különös rész, családi jog, öröklési jog, kereskedelmi jogból a legfinomabbak (pl. Rt., Kft) ~ Gt, Cstv., Ctv., fogyasztóvédelmi jog (csillió kormányrendelet). Ja és persze a jó öreg dologi jog.. Úgy hallottam, hogy a Szegedi egyetemen pl. ebből a szellemi, orvosi jog is hiányzik egy az egyben..

    A vizsgán pedig összevesznek a fejed felett, mert az egyik így, a másik pedig úgy gondolja a dolgokat (ezért főleg az általános részből nagyon veszélyes húzni). Én pl. azon buktam meg, hogy szellemi alkotások jogából a vizsgáztató szerint a franchise és a merchandising az kereskedelmi szerződés és az még hagyján, de semmi köze a szellemi alkotásokhoz és nem tartozik a tételemhez - "Iparjogi szerződések" (holott a tanár aki azt oktatja lediktálta, hogy az az, és a tankönyvében is benne van).. kicsit sérelmezem a dolgot, de ennél sokkal cifrábbakat is hallok másoktól, engem pl. nem aláztak porig és nem bőgve távoztam a ZV-mről, csak szimplán megvágtak.
    Tanultam rá 2 hónapot, amiből 1,5 hónapot mondjuk átlag napi 4-5 órát, és utána az utolsó két hétben napi 16 órában nyomtam. Nem tudom velünk miért csinálják ezt, de az összes többi egyetemen nem csinálják tudtommal.. :O

    Csak azért fáj a dolog, mert most 4 hónapot fogok rá tanulni és ugyanannyi esélyem lesz kb.. Szóval nem érzem úgy, hogy nem tudtam. Dehát ez van.. :)

    De majd drukkoljatok :)

    Szóval mit nekem ezek után szakvizsga :D

    hanee

Új hozzászólás Aktív témák