Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Saint, Luzer, Hanee:

    Voltak észrevételeitek, amelyekre reagálni szeretnék, de nem szeretnék külön külön mindenre reagálni.

    Valaki írta, hogy "nem úgy vásárolsz az üzletben, hogy 50Ft helyett 25 Ft a joghurt előállítási költsége, miért nem adják oda 25Ft-ért"

    Nos ehhez a gondolathoz annyit szeretnék hozzátenni, hogy (piacgazdaságban) minden terméket annyiért adnak el, amennyiért el lehet adni/maximális profitot termel.

    Mivel én Olcsó János sokallom az 1% körüli ügyvédi díjat, ezért szeretnék olyan szolgáltatót találni, aki ennél olcsóbban vállalja. Én úgy gondolom hogy az 1% körüli díj még nagyon sok "tartalékot" rejt. Természetesen az is lehet, hogy csak azért gondolom így mert nem látom a mögötte rejlő munkát. Ki tudja...

    Visszakanyarodva az joghurtos példához:
    Ti mit szólnátok, ha bementek az üzletbe, levesztek egy joghurtot a polcról, az árcimke pedig azt mutatja, hogy: Havi fizetésed x 0.0005. Tehát ha többet keresel, többet fizetsz ugyanazért a termékért. Vicces lenne nem? (pár év múlva lehet ez lessz, ha továbbra is így haladnak a dolgok).
    Nem értem, hogy egy lakás-adásvételi szerződés díja miért az ingatlan árától függ.
    Egy lénygesen drágább (lakó)ingatlannak is lehet sokkal egyszerszerűbb az ügyintézése (pl KP-s fizetés) mint egy kis olcsó ingatlannak (ami pl jelzáloggal meg van terhelve + ki van adva bérve + több tulajdonosa van).

    Valaki említette, hogy drágább ingatlanoknál az ügyvéd nagyobb kockázatot vállal.
    Kérem ezt fejtsétek ki. Én nem látom, hogy az ügyvéd hol felel, hol vállal anyagi kockázatot. Ha földhivatali csalás áldozata leszek, az ügyvéd csak széttárja a kezét,
    ő megnézte a személyit/lakcímkártyát/tulajdoni lapot és minden rendben volt, innentől kezdve őt nem terheli semmi felelőség, én meg bukom sok évnyi spórolt pénzemet...

    Már írtam.:
    Én szívesen fizetnék egy biztosítónak akár 2%-ot is teljes anyagi felelőségvállalásért cserébe (csalás esetén). Ott látnám a pénzemért (itt százezrekről beszélünk) kapott hozzáadott értéket. És boldogan fizetnék a biztonságért.
    A problémám az, hogy egy ügyvédi ellenjegyzés az maximum arra garancia, hogy a személyi igazolványokkal illetve a földhivatal által kiadott tulajdoni lapokkal kapcsolatban látszólag minden rendben van. Ez is egy szolgáltatás, ezért is hajlandó vagyok fizetni, de nem ennyit.

    üdv
    János

Új hozzászólás Aktív témák