Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Samus

    addikt

    Problémám van. És már az agyamra megy.

    Adott egy gép (laptop, Acer, Dual-Core Intel, 3 GB RAM, ATI 4xxx mobil IPG), amin most OpenSUSE van (64 bites, KDE-vel), bár ez lényegtelen.
    Ubuntut kellene rá varázsolni (nem jött be neki a KDE, szép, de Unity-hez szokott (előtte az első Unity felületes Ubuntu volt rajta), és a Yast2 is egy utálatos dolog). A 12.04.3 LTS-t. DVD meghajtó nem működik, az kilőve. Marad az USB-kulcs módszer. Igenám, de nem megy...Betölt az Ubuntu, az első Ubuntu kép, mikor kis fehér pontok "töltődnek", fél perc után jön a konzol, hogy (initramfs)Unable to find a medium containing live file system. És ennyi. Két pendrivre-al próbáltam (minden alkalommal formázva lett, mielőtt új rendszer került volna rá), egyiket Opensuse alatt készítettük, a SUSE Image Writer-el, a másikat Windows alatt LiLi-vel. Most a saját gépemen próbálom, ami szintén egy régebbi Acer gép, a hiba ugyanaz. Próbáltam a BIOSban AHCI-t bekapcsolni, de ekkor már a töltés előtt elakad, valami SCSI lemezt ír, és ennyi, timeout...Próbáltam a boot sorrendben a HDD-t hátrébb tenni (egy fórumban olvastam, hogy ne legyen a sorban utánna Windows-t tartalmazó médium, nem mintha számítana), semmi. Először 64 bites verzióval próbáltam, amit a magyar Ubunturól (ubuntu.hu) kaptam le, próbáltam a 32 bitessel a nemzetközi oldalról, próbáltam a LiLi által letöltöttel, semmi változás. Most töltöm a 13.1-et, jobb ötletem nincs...

    Az eredeti gép, mármint barátnőmé SATA meghajtós, enyém IDE (elvileg, bár nem értem akkor miért van AHCI nálam a BIOSban).

    Gondolom nincs mód gépről telepíteni, vagy SUSE alól...

    Segítsetek kérlek...Barátnőm elvből nem akar Windows-t (tisztaszoftver, meg nagy multi elnyomása, stb.), szóval az sem játszik, de ha így folytatja, akkor felrakom rá a hetest...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Ezt le kell írnom, mert ilyen nehéz linux telepítésem még nem volt...szívatott a gép úgy rendesen.
    Előzmények itt: [link]
    Tehát a javaslatotokra megcsináltam Rufus-al az alternate ubuntu telepítőt (12.04.3 x64), erről a gép már eljutott a telepítésig, ahol sikeresen kiválasztottuk a nyelvet, majd kaptunk egy fekete képernyőt...két per után ráuntam, és a harmadik próba utána a BIOS-ban a SATA módnál AHCI helyett visszakapcsoltuk IDE módra a dolgot. Ekkor már választhattunk területi beállításokat, billentyűzetkiosztást (bár fogalmam sincs, mi volt az a sok, ami a magyarnál volt, qwerty, qwertz, vessző, halott billentyűk, ezek tiltása, stb.), szóval ez megvolt, majd kaptuk a nagy vörös hátteret, hogy jajj, nem sikerült felcsatolni a CD-ROM meghajtót...
    Nem mondod...ezért telepítünk pendriveról...Ötödik próbálkozás után beleuntunk. barátnőm elhozta a külső USB-s DVD íróm, amit kölcsönadtam, hogy próbálja meg arról lemezről indítani a telepítőt, hogy majd arról jól menni fog a sima 12.04.3 64 bites telepítője.
    Próbaként bedugtam a CD-ROM hibánál a gépbe az USB-s külsőt, benne a sima (nem alternate), de 64 bites telepítővel. És láss csodát, felismerte, hogy ez bizony az a telepítő, neki ez jó, menjünk tovább. Lemezről másolt úgy két percig, majd jött a kézi beállítások garmadája, a tükörszerverek. Az érdekes, hogy a Wifi adaptert felismerte, volt is a panzióban Wifi (sikeres ember Szilveszterkor csinál ilyet a panzióban :D), de WEP titkosítással, 10 karakteres jelszóval. Ennek ellenére a telepítő vagy 1300 csomagot töltött le valahonnan (sem a lemez, sem a pendrive nem jelzett műveletet), a telepítés eltartott vagy 40 percig, de végül sikerült. Így került fel a gépre nagy nehézségek árán a hőn áhított oprendszer...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz hcl #13098 üzenetére

    Tényleg, ezt akartam kérdezni. Unity elérhető más rendszerekre is? Például Debian-ra? Vagy ez csak Ubuntu feature, vagy más Debian alapú rendszereken megy csak (meg sem merem kérdezni, hogy például RPM-es rendszerre felpakolható lenne-e)?

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz Jamboo529 #13126 üzenetére

    Az Ubuntu, és a Lubuntu is kínál live módot. Úgy tudod kipróbálni hogy nem kell telepítened. Sokkal másabb, mint a Windows. Akárki akármit mond. Addig, amíg a beépített eszközökkel meg tudják oldani, amit használnak, nincs baj. De ha alternatívát kell keresni, akkor baj van... Nem akarok senkit sem megsérteni, de akármilyen linux teljesen más szemlélet, mint egy tetszőleges XP vagy feletti Windows. A napokban épp eleget tapasztaltam. Win alatt az Unified Remote két kattintással ment az andridos klienssel, és már meg is volt a távirányítás, bármire, az egér éld billentyűzetkezelés csak extra volt. Külön távirányítom van VLCre, és nagyon élvezem. OpenSUSE alatt fél óra után feladtam.

    Ha csak leül bekapcsolja, megnyitja a Chromeot, éld tényleg mást nem csinál, akkor menet...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz Jamboo529 #13130 üzenetére

    Live mód talán jó pendrive esetében lesz jó a sebesség kiderítésére, egyébként számolni kell azzal, hogy az alkalmazások megnyitása időbe telik (jól felpörög a meghajtó, beolvassa a szükséges fájlokat). Pendriveokkal is az a baj, hogy a folyamatos olvasásuk jó, de a véletlenszerű elérésük, főleg kis fájlokra, elég gyenge, bár lényegesen jobb, mint egy CD...

    Linux Mint-en nem gondolkodtál, Cinnamon-al?

    Ezen a gépen az Ubuntu is simán elfutna, Unity-vel, de azt hozzáteszem, hogy az viszont konkrétan ég és föld a Windowshoz szokott embernek.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz Jamboo529 #13135 üzenetére

    Megcsinálod a pendriveot, van bőven rá program, LiLi, Rufus, uNetbootin, ezek bármelyike jó munkát végez, utána simán indítod a rendszert, BIOSban beállítod, hogy pendrivról bootoljon,, és a xxxxx Linux kipróbálása opciót válaszod majd.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz Jamboo529 #13143 üzenetére

    Majdnem elfelejtettem, más sem ajánlotta. [Wubi]. Natív Ubuntu Windows alatt. Sajnos csak Ubuntuval van, de a semminél jobb, és egyszerű. Próbáltam.

    Viszont attól még ajánlom a Mintet is, többiek leírták, mit kell beállítani, hogy menjen a boot.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz joecontra #13146 üzenetére

    Két éve próbáltam, akkor még ment :D

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz Jamboo529 #13167 üzenetére

    Nem csodálkozom, a Cinnamon sokkal jobban hasonlít a Windows felületére, mint az Unity.
    Wifivel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, valószínű ha van netkapcsolat, lerángatja magának a szükséges illesztőprogramokat. Én első alkalommal, mikor próbáltam, madzaggal használtam a netet, az ethernet vezérlőm fel is ismerte, működött minden, csak CD-ről kicsit lassú volt a programok indítása. Egyik ismerősöm viszont egy hónapig használta HDD nélkül (azt baleset érte, gyűjtött az újra) a live Ubuntu-t (még az Unity korszak előtt), egy pendrive felelt a perzisztenciáért, elvolt vele.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz sh4d0w #13191 üzenetére

    Hardver hiba esetén nem kellene minden felületnél jelentkezni a hibának? Nekem diver problémának tűnik. Beépített, vagy zárt driverrel illesztővel megy KDE alatt?

    Alaplap hibát kizártnak tartom, lévén APU alkotja a képet.

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Új hozzászólás Aktív témák