Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    válasz stopperos #32326 üzenetére

    De én azt mondom, hogy ha 2 lemezt használok, akkor is majdnem teli adattal kezdeném. Azt lehet?
    A másik amit írtam, hogy az egy dolog, hogy amikor létrehozom, akkor utána csatolgatja magát azon amin létrehoztam, de mi van, ha törlöm a linuxot, vagy bedugom másik gépbe? Pláne, ha 2 van raidz-be. Meg visszatérve az első kérdéshez, ha tele van az egyik, és van egy üres, akkor egyszerre csak az üresen hozhatok létre más fájlrendszert, aztán át kell másolnom oda, és csak utána formázhatom azt is olyanra, legalábbis más fájlrendszernél. A zfs-nél hogy kell? Mondjuk jelen esetben egy teli ntfs, meg egy partícionálatlan lemezből adatvesztés nélkül zfs raidz? Vagy, mert egyelőre több hely kell, először az üresen kéne létrehozni, és külön használni, és majd egyszer, ha felszabadítok elég helyet ahhoz, hogy raidz-be legyen, akkor váltanék át, és akkor már mindkettőn lennének adatok, és vagy ntfs/zfs, vagy zfs/zfs elosztásban. Ja, és ha a btrfs még nincs kész, akkor az hogy működik? Úgy értem, hogy leformázok ma egy lemezt btrfs-re, és teszek rá fájlokat, és később lesz frissebb btrfs, akkor azzal is le kell formázni, ha az újabb btrfs-t akarja használni, vagy frissül magától formázás nélkül?

    [ Szerkesztve ]

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

Új hozzászólás Aktív témák