Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemurea

    aktív tag

    válasz imibogyo #21885 üzenetére

    @imibogyo USB telepítés: kényelmes a pendrive-ra rakott iso-ról telepíteni, de a leglehetetlenebb helyeken jönnek elő problémák (szerencsére nem gyakori, de még én is belefutottam nem egybe, pedig azért nem csinálom gyakran). Csak két példa: pen-re rakott linux live verziót (többfajtát is) akartam másik USB pendrive-ra telepíteni (kb. HDD-ként viselkedett a cél pen). Fel is települt, boot elkezdődött, majd minden esetben félúton, már a root fájlrendszer csatolása után lefagyott. Ugyanaz a linux live disztó kiírva DVD-re, ugyanarra a cél USB pendrive-ra feltelepülés után gyönyörűen működött.

    Másik (tegnapi eset): 16 gigás USB2-es pendrive-ról Win8.1 települ cél HDD-re, rendszer tökéletesen működik. TV tunerhez nincs Win8.1 driver, nosza helyette Win7. Ugyanaz a pendrive, ugyanaz a módszer, ugyanaz a forrás az iso-hoz. Telepítő elindul, a cél HDD-t szépen particionálom vele - de mikor telepíteném, kiírja, hogy Rendszer partíciót nem tud létrehozni. Órákat töltöttem el vele, míg nyomoztam, mi lehet a baj. Végül (egy fórum kósza bejegyzéséből ihlet): áttettem az előlapi USB-ből a hátul levő USB portba. Azonnal működött. Úgy, hogy a hibaforrásnak (HDD-t particionálni tudta, de rendszerpartíciót nem tudott létrehozni) egyáltalán nem az USB pen tűnt. (Btw, ezzel párhozamosan leszedtem a másik HDD-t, ami nem vett részt a telepítésben, hogy a kettő közül melyik segített, azt nem tudom.)

    Ez off-topic, csak az ötletek miatt írtam le.

Új hozzászólás Aktív témák