Keresés

Aktív témák

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz Melorin #27148 üzenetére

    Én a legújabb, sds13-as libva-dev csomaggal lefordított vaapis mplayert csomagoltam be. Ha feltelepíted (vagy frissíted, ha már fent lenne az előző), akkor ahhoz kelleni fog a letöltött libva1_0.31.0-1+sds13_amd64.deb nevű csomag is, csak azzal működik mint kiderült. Meg, hogy működjön a gyorsítás, kell neked hozzá az xvba-video csomag is.

    A GDebi az egy csomagtelepítő, a letöltött csomagokat gondolom azzal telepítetted eddig, mert egyébként terminálból tudtad volna (de úgy is jó).

    Egyébként most annyira fellelkesültem, hogy én is ki fogom próbálni majd, csak előtte telepítenem kell egy Lucidot a másik vinyómra. :)

    [ Szerkesztve ]

    <-ƘƘ->

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz Melorin #27148 üzenetére

    Na, végül ki tudtam próbálni én is. De egyáltalán nem vagyok elégedett vele. Csak a 720p-s mkv-kkal működik, az mp4-es, mov-os és wmv-s fullHD videókkal nem. Azon kívül pedig smplayerben hiába állítottam be a vaapi-t kimenetnek, lejátszásnál hibával elszáll.
    Ha mindez nem lenne elég, akkor ahol működik is, ott is a kép sem tökéletes, néha időközönként meg-meg remeg kicsit, és azért zavaró ez így. Igaz, hogy csak pár százalékos a procihasználat ezeknél a 720p-s mkv-knál, de ezeknél amúgy is csak ~30 %-os volt, simán mentek.
    Úgyhogy maradok a nyílt meghajtónál és a friss csomagoknál továbbra is. :)

    [ Szerkesztve ]

    <-ƘƘ->

Aktív témák