Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz hcl #49944 üzenetére

    Ez igaz lehet sajnos nem tudom tapasztalatból csupán azt tudom, hogy egy jó ssd 1 max 2 nagyságrenddel tudja gyorsítani az elérést ha minden körülmény adott. Na már most sata 1 mellett mivel azok még nem server vagy ssd környezetre lettek ki találva és régebbi chip készletekkel vannak ellátva ezért lehet, hogy mondjuk a 10ms elérésről (normál winyo hdd) 1-2ms-re gyorsul (persze ssd függő is) na már most a sata 1 interface hardveri korlátja intel P945-os NB chipkészlettel (ami egy nagyon átlagos tudású ezért írtam) 1ms-nél van. Hogy miért? Direkt hardver lassítás miatt elvégre ennél gyorsabb akkoriban semmi sem volt tehát véletlen hibák tüskék tranziens változások elkerülése miatt ezt beépítették. Tehát elérés szempontjából lehet előre lépés viszont 1.5gbs max limit miatt a sebesség korlát kb 3dára lassítaná az ssd-t. És ezek elméleti korlátok. Sajnos a valóság azt mutatja, hogy egy normál 32gb ssd-nek az elérési sebessége (mivel a gyártok kevesebb de nagyobb chippet raknak bele ezért a "raid szerű" viselkedése romlik) nem a legrozsássabb.
    Na de nem mondhatom egy ssd nagyon jó dolog. Viszont megéri elgondolkodni azon, hogy egy régi lassu gépbe vegyünk egy csúcs szupi sata3mas ssd-t? Szerény véleményem szerint nem éri meg.

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Aktív témák