Aktív témák

  • ArGab

    őstag

    Valaki tudna segíteni a következőben?
    Már összefutottam ezzel a gonddal Mint9 alatt, ezért is váltottam akkor Kubuntura, de ott más gondok jöttek elő, úgyhogy hagytam egy darabig a Linuxot. Most pénteken este feltettem az Ubuntu 10.04.1-et, és minden működött ahogy kell. Ha nem volt bedugva hangfal/fejhallgató, akkor a speaker szólt, amint bedugtam valamit, a speaker elhallgatott és csak a kimenet szólt. Még a mikrofon is működött. Ez így volt szombaton egész nap is. Majd vasárnap első indítás óta azt játssza, hogy vagy szól a speaker mindig, hiába van bedugva a kimenetre, vagy nem szól egyáltalán, hiába van kihúzva, vagy ugyanez megfűszerezve azzal, hogy nem működik a hangerőszabályzás. Mikrofon szintén hasonló: vagy megy induláskor, vagy nem megy. De ha megy is, idővel megszűnik működni, minden audióbemenettel együtt egyszerre. Mondjuk ez korábban is előfordult mindig, Kubuntu alatt is.
    Mint9 alatt az első problémát kézzel állítgatva tudtam orvosolni, ha a Kimenet/Csatlakozó alatt változtatgattam az Analog Speakers, Analog Headphones és Analog Output opciókat, de itt hiába állítgatom őket, nem okoznak változást. A legérdekesebb, hogy 1.5 napig hibátlanul működött, és nem is raktam fel semmit már szombat délután, akkor már csak használtam a gépet. Sőt, szerintem egyébként sem raktam fel semmit, ami ezt befolyásolhatná. Mint9 alatt is kb. 4-5 nap használat után jött csak elő. Mivel sokat kell használnom a gépet most Java miatt Linuxsszal, jó lenne megoldani a gondot, mert idegesítő 3*4* újraindítani néha, hogy menjen, és ne zavarja szobatársat, ha zenét hallgatok vagy megnézek egy epizódot közben.

    card 0: SB [HDA ATI SB], device 0: ALC268 Analog [ALC268 Analog]
    Subdevices: 1/1
    Subdevice #0: subdevice #0
    card 1: HDMI [HDA ATI HDMI], device 3: ATI HDMI [ATI HDMI]
    Subdevices: 1/1
    Subdevice #0: subdevice #0

    00:14.2 Audio device: ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA)
    Subsystem: Acer Incorporated [ALI] Device 0148
    Flags: bus master, slow devsel, latency 64, IRQ 16
    Memory at f0900000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16K]
    Capabilities: <access denied>
    Kernel driver in use: HDA Intel
    Kernel modules: snd-hda-intel

Aktív témák