Aktív témák

  • mzx

    senior tag

    1)
    Úgy néz ki, valoban fuggetlen a boot sorrendtől az eeprom -s hiba, és összességében "csak" a reboot -tal látszik összefüggésben; ujra irom a hibaüzit ma is:

    PXE-E05 EEPROM checksum error.

    Kaptam tegnap egy reakciot, miszerint ez sulyos hibára utal,
    de akkor miert jellemzo az, hogy ez a hiba NEM jelentkezik oylan esetben,
    amikor NEM reboot- olok, hanem gép kikapcs, majd gép bekapcs?
    Ráadásul rendesen tudom WinXP-t használni,
    és telepitett ubi is rendesen elindul...
    Bizom benne, h mégse függ össze komoly hibával.
    Mindenesetre aki tudja értelmezni eme hiba üzit konkrétan, az irja meg, kérem. :)

    Idézem ismét a fenti hibaüzit követőt:

    Network boot settings uploaded. Please restart machine

    Ezután tehát végtelen ciklusban reboot- olni probál a gép, kb 10 masodpercenként, mialatt ujra és ujra kiirja ezen hibaüziket, kezdve az eeprom -ossal....

    Ismétlem: csak gépi áramtalanitásra lép ki, majd 220 V be, és minden oké innentől... van bios, van grub, van XP (ha azt választom, az indul), ubi elindul (ha grub -ból azt választom), csakhogy : .........

    2)
    Ami mindenképp érthetetlen számomra , és komolyabb probléma , hogy
    hiába készitettem recovery mode -dal új passwd-t, a helyzet változatlan, még mindig
    nem enged belépni a szépen rendben boot -oló ubuntu :( ...

    Én mondtam, hogy tuti jó passwd-t adtam meg elsore is, le is ellenoriztem az username sorában, hogy számokat, betűket hogyan olvas be a gép, raadasul telepitéskor is elfogadta a kétszer egymás után beirt passwd-t , és már akkor is rendben levőnek találta a gép.
    Recovery mode -ban ma kétszer is cseréltem passwd-t, másodikra már SHIFT billentyű nélkulit, de avval SE tudtam belépni a telepitett ubi-mba...

    MIT TEGYEK... ?
    Telepitsem ujra ubi-t, és ne adjak meg passwd-t?? Na de ha így beenged, és az után adok passwd-t , lehet, h megint
    nem fog esetleg beengedni passwd-vel .....

    Összefügg ez az eeprom hibával ?

    Előre is köszi a válaszokat!

Aktív témák