Aktív témák

  • mzx

    senior tag

    üdv

    (KÉRDÉSEK VASTAGITVA ÉS ABC SZERINTI BETUJELEKKEL ELLÁTVA, DE LÉGYSZI MINDEN MOMENTUMRA,
    AMIKET NEM ÉRTEK, IRJON KI-KI, AKI TUDJA A VÁLASZT, VAGY HA FELMERUL BENNE, HOGY HULYESÉGET CSINALTAM, KÉREM, JAVITSON KI. :)
    KÖSZÖNÖM ELŐRE IS . :) )

    Első ubi installomban valami gubanc lehet, használhatatlan egyelőre. (Vagy eleve??)
    Kérek szépen tovabbi meglátásokat, javaslatokat.
    Optimista vagyok, addig nem nyugszom, mig elő nem teremtek mukodo telepitett Ubit.
    LÁTSZÓLAG SIKERES A TELEPÍTÉS, VALAMINT MEMORIÁK IS RENDBEN A TESZT SZERINT!

    _ mem-test:
    Kicsit aggodom, h esetleg hardware nem tetszik neki, bár a hiábavalo utolso, sikertelen ubi reboot, illetve inditás utani ma delelotti probalkozasaim után
    csinaltam egy memoriatesztet (továbbiakban mem-test), sokaig ment, 75 percen át, TEST #8, volt az utolsó, kb. 115% -ig ment a PASS felirat után, annak "#" karakterei képernyő széléig alkottak csíkot ekkor, ebbol is vélem, hogy végigment a mem-test (TEST 8#-ról is visszaváltott TEST 1# -re),
    csak azt nem értem, miert kezdte ujra, ámde szerencsére minden oké a memoriák esetén:
    "Pass complete, no error, press Esc to exit." (Ki is léptem erre Esc-pel.)
    (Ha ez informacio számotokra, mem-test egyik felirata, egész végig: "chipset: Intel i440BX")

    . . . A PROBLÉMÁK:
    -------------------------------

    Amit tudni kell gépemhez: ugy dugtam össze ATA-s , két darab hdd-met, hogy
    Primary Master: kis hdd, rajta régota feltelepitve : WinXP
    Primary Slave: a nagyobb hdd, egy hete XP-ről leformáztam NTSF -re; enek felére ubi -t telepitettem ma , ext3-ra.
    (Eleddig nem enged belépni rendszergazdaként, máshogy meg nem tudom, hogyan kell és van-e értelme rsz gazdai jog nélkul...)
    Az újonnan, napokban beszerzett nagyobb kapacitasu hdd-n csak annyit jumpereltem (szaki javaslatára), hogy levettem a pöcköt

    A) Ez a pöcök a jumper?)

    B) Rendesen érzékeli is XP és BIOS, azota is ezt az új vinyót. Ubi install alatt szépen particionaltam is, DE LEHET, H A BAJT NETÁN A MEGMARADT NTFS FELÉRE MÉRETEZÉSE okozta a particionáláskor? (az lett az sdb1)

    Ubi install előtt BIOS-ban elsőnek állitottam be boot sorrendben az XP-s vinyó HELYETT az addig még "üres", illetve ntfs -re XP-ből megformázott vinyót, amire aztán az ubi-t telepitettem (eleddig , úgy fest, hibásan telepitettem tehát(?)).

    AMI REJTÉLY SZÁMOMRA: a hibás reboot után az egyik jelzés:
    "PXE-E05 EEPROM checksum"
    (KETTŐ darab "E" betűvel!)
    ÉS NEM EMLÉKSZEM, HOGY CSAK ENNYI VOLT A FELIRAT, AVAGY FOLYTATODOTT -E ....

    C) Na most ,az eprom, tudtommal valami memoriafajta, nem? vagy nem?
    Ja és eeprom nem azonos az 1 darab "E" betűs eprom -mal ?

    Az emprom-os feliraton kivul még ennyi jelent meg a hibás reboot során:
    "Network boot settings uploaded. Please restart machine";

    ..ja és volt egy felirat még, asszem még ekkor: "hiányzó NTLDR";
    de lehet, hogy legelsőként csak ezt a hibaüzit irta ki .. .erre már ne memlékszem...

    D) Mi az az NTLDR ?

    MIALATT NEM NYULTAM SEMMIHEZ, VÉGTELEN CIKLUSBAN ISMÉTELTE MAGÁT A REBOOT, EZEN FELIRATOKKAL, 10-15 másodpercenként!
    Aztan power gombbal probaltam kikapcsolni,
    de nem érzékelte. Akárcsak live cd ubi használata végén, shut down utan szokta...
    ÉS F2 -T SE ÉRZÉKELTE, TEHÁT EKKOR BIOS-BA SE tudtam belépni.
    Tehát marad ilyenkor a gép áramtalanitása, majd 220V-ra vissza....
    _! ! ! AMI KULONOS: INNENTOL KEZDVE RENDESEN BOOT -OLT,
    MÉG A BIOS IS UJRA ELINDITHATÓ,
    EKKOR bios-ban a boot sorrendben visszaraktam legelsőnek az XP-s vinyót, majd
    bejott egy menu, 3 ubi-s menupont, meg egy WinXP-s menüpont is.

    E) EZ A GRUB?

    Itt a 3 ubi menupont az alábbiak, plusz egy XP-s (inditás),
    csak a lényegre emlékszem, ezt irtam fel magamnak (10 masodperc utan eltűnik az menü, és elindul, amin a fénycsik utoljára állt) _ :
    -ubuntu generic
    -ubuntu generic (recovery mode)

    F) KÉRDEM: EZ VALAMI UBI HELYREÁLLITO ? (mármint az ubi generic recovery mode)

    - ubuntu mem-test _ [EZ A 3. MENÜPONT]
    - winXP _ [EZ A 4. MENÜPONT]

    _ Gép áramtalanitasa utani Ubi indítás során fellépő hibák:
    Az install szépen lement, meglepetésemre kb fél óra alatt. (A súgók szerint órákig is eltarthatott volna, ráadásul csak P3-as gépem van.)
    Ezután hibás reboot - erről fentebb irtam...
    Na de a gép áramtalanitása után rendesen elindult
    a grub menü(?)-ből
    az Ubuntu ("ubuntu generic"),
    és bejött az üdvözlő képernyő, kérve az user nevet és passwd-t.
    TUTI JÓL MEGADOTT PASSWD ELLENÉRE NEM FOGADJA EL!
    (Jelezte, hogy vagy user név nem stimm, vagy a passwd. Ez már csak azert is meglepo, mert, ugyebár, amikor jelszot kell választani, mindig kétszer kell beirni;
    el is fogadta az install során még.
    De ettől fuggetlenul is tuti, hogy jol irtam be, amikor a gép áramtalanitása után ujrainditottam a gépet az ELSŐ ubis menuponttal, az ubi generic -kel
    (ami menü, gondolom, a grub). )
    Tobbszor is probálkoztam a passwd megadásával, és a user név is tuti ugyanaz, mint amit install alatt adtam meg.
    BETŰKET IS TESZTELTEM az user név mezoben is ,hogy lássam ,
    ne csak csillagozva, a klaviatura Z-jét, Y-ján, SHIFT -t, stb...

    G) Nem árulok el nagy titkot avval , he elmondom: volt nagy betu a kódomban ("SHIFT" billentyű). Ez csak nem okozott gubancot??

    H) HA NEM ADTAM VOLNA MEG PASSWD-T AZ UBI RENDSZERGAZDÁNAK (azaz magamnak mint rsz gazda), UTOLAG LEHET ADNI, HA SIKERESEN UJRA INDUL UBI?
    Lehet, hogy tehát jobb lett volna nem adnom passwd-t az ubi telepitéskor .... (?)

    Visszatérve: install végén tehát reboot- t kért, de épp úgy hibásan teszi, mint amikor pusztán live cd-vel ubizok - kinyitja a cd tálcát és azonnal visszacsukta,
    így nem tudom kivenni, emiatt -akár csak live cd-zés esetén-
    mivel semmire nem reagált a gép, POWER gombRA SE, ezert gépet áramtalanitom ilyenkor, majd 220V (feszkó) vissza.

    I) E muveletem megzavarhatta a reboot-t, pláne hogy install végén történt?
    (Amúgy tényleg nem volt más választásom.)
    Reboot-nak számit egyáltalán, ha egyrészt
    nem lép ki szabályosan a rendszer, és ez utan áramtalanitom a gépem, majd ezután elinditom a gépet a rendszerel?

    ___________

    u.i. VLADI részére : milyen igaz! ... nem gondoltam bele, hogy 1024 -gyel osztva csak 37 GB lesz a végeredmény :D ... koszi a meglátást :)
    ______________________________________________

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák