Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyugyo79

    addikt

    Sziasztok nem tudom mehet e ide UniFi Security Gateway 4P -re kérdés, de Ubiquiti-re más jobb témát nem találtam .
    Jelenleg egy UniFi Security Gateway 4P (4.4.36.5146617) - UniFi Switch 24 (4.0.14.9736) - UniFi AP-AC-LR (4.0.14.9736)+ Unifi Controller (5.9.29) egy gépen a felállás. Bár nem hiszem, hogy számít a többi eszköz.
    Van 1 LAN meg egy vendég VLAN olyan 10 Port Forward szabály meg wifin van egy vendég (VLAN) amire van egy User Group létrehozva egy 10 Mbps limittel meg egy "sima" és egyenlőre ennyi. ( A Provider Capabilities beállítottam többre 1200-250 és a default groupra nincs sebesség korlátozás beállítva -> Unlimited )

    A kérdéseim:
    Normális, hogy a Digi ~1000Mbps -ből olyan 500-600Mbps közt van csak meg (direkt betárcsázva megvan 900 Mbps+ a szerverrel amin mértem)
    A másik, hogy firewall log az tényleg nem elérhető sehol a controller felületen?

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz #19482368 #2085 üzenetére

    Nem akartam igen sok időt bele ölni és gyors keresésre ezeket találtam én is de dátumban elég nagy szórás volt reménykedtem, hogy hátha azóta nem így van. Ki tudom tenni syslog szerverre a gazdájának ha szeretné csak nem akartam elhinni és reménykedtem, hogy én nem találom csak a megoldást.

    IPS /IDS nem volt bekapcsolva. A DPI még hozott egy kicsit de nem sokat. Köszönöm.

    Nem lettem megkérdezve, hogy mi legyen véve csak a sebesség miatt lettem megkeresve de kb még csak a wifi ap -khoz volt szerencsém unifi vonalon. De amit eddig láttam a Gatewayből elég is volt ...

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz rekop #2087 üzenetére

    IP offload module : loaded
    IPv4
    forwarding: enabled
    vlan : enabled
    pppoe : enabled
    gre : enabled
    IPv6
    forwarding: enabled
    vlan : enabled
    pppoe : disabled

    IPSec offload module: loaded

    Traffic Analysis :
    IPv4
    forwarding: enabled
    vlan : enabled
    pppoe : enabled
    gre : enabled
    export : disabled
    dpi : disabled
    IPSec offload module: loaded

  • gyugyo79

    addikt

    válasz rekop #2089 üzenetére

    Nem én állítottam be :)
    A gazdája aki nem 100% -osan hülye azért az informatikához hozta össze.
    Tűzfal szabályt még annyi lett kb beállítva amit a port továbbításhoz berakott az eszköz meg ezeknél ő bepipálta az "Enable logging" meg a sor legvégére be rakott egy DROP ALL (Ezt a végére nem tudom kell e de bajt biztos nem okoz de kb ezt írta ő be csak kifejezetten ide) + a 2 első sor ahogy néztem default (nem állítható a tűzfalnál) drop invalid meg a allow estab./rel. session van amik tuti jók és ha ez megfogja se normális szerintem.
    Igazából a tűzfalnál is arra lett volna kíváncsi, hogy az engedélyezett portok honnan voltak használva és ezt a felületen ha mutatta volna jobb lett volna.De nincs egy komoly tűzfalazás...
    A fórumon ő is olvasott olyan akinek jó meg olyat is akinek nem ha nem olvasott volna olyat akinek megvan a sebesség most nem kéne foglalkoznom vele :)
    Bár szerintem azért egy 500-600 Mbps -el is lehet lenni azért.
    Nagyon köszönöm azért az ötleteket. Én ráhagyom egyenlőre. De ha valakinek van valami ötlete amit meg kellene nézni mert okozhatja azt továbbítom a gazdájának és megköszönöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák