Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz rekop #4158 üzenetére

    Köszi! :R

    1. Akkor ez azt jelenti, hogy a LAN-nál tök mindegy mi van? És ha igen, akkor ha VLAN-okat szeretnék profilokba felvenni, akkor új profil felvételénél a "Native Network"-ot az esetemben "None"-ra állítom, majd utána jelölöm be "Tagged Network"-ként azokat a VLAN-okat amiket már definiáltam és használnék az adott profillal? De gondolom akár az én esetemben nem baj ha megmarad "Ntaive Network"-ként a LAN, hiszen amúgy sem tud ezzel az információval mit kezdeni a switch USG hiányában --> egyébként pont amiatt kérdeztem ezt, mert nem kísérleteztem eleget vele és nem vettem tudomásul a "None" lehetőséget, így azt hittem, hogy ennek szerepe van. Igen, pfSense-em van.

    2. Igen, serényen nézem a youtube-ot, főleg a Lawrence Systems-et, mert ott emberünk úgyis pfSense-t használ... Igazából emiatt a videó miatt gondoltam azt, hogy ha a port profilok alapból "All"-on vannak akkor átengednek mindent IS. Persze még fogok művelődni a témában, de amit akartam azt már egyelőre elértem szerencsére :) , most más gondjaim adódtak, de az nem Ubiquiti téma :D

    Előre is elnézést kell kérnem mindenkitől, de kicsit zavaros még a controller használata, egyrészt mert még új a dolog, másrészt - illetve legfőképpen - ,mert nehéz kiigazodni rajta úgy, hogy engem csak a switch része érdekel, és rengeteg egyéb beállítási lehetőség is van. Tudom, hogy sok helyre ki van írva, hogy "USG Required", de van pár hely ahol nincsen, de gondolom nem működik nélküle (pl.: Firewall, GeoIP Filtering, illetve az új beállítási menükben már nem is nagyon látom, hogy mihez kell USG, vagy mihez nem). Ezért valószínűleg lesznek még láma kérdéseim, de persze igyekszem keresni előttük itt a fórumban... :R

    El Psy Kongroo

Új hozzászólás Aktív témák