Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Horvi #2225 üzenetére

    Szia,

    Szerintem:
    1 db Ubiquiti, Security Gateway
    1 db Ubiquiti, UniFi Switch 8GbitLAN, 2SFP - 150W POE US-8-150W, amivel tudsz áramot adni AP-knek.
    2db jól elosztott AP ha udvaron nem szeretnél: Ubiquiti, UniFi AC Pro 1300Mbit 802.11a/b/g/n/ac accesspoint
    + kábelek.
    Ha egy gépet használsz amiről állítgatod akkor nem kell Cloud Key, ha IP-re be akarsz lépni másik gépekről is akkor kell Cloud Key ami a Contorert futtatja és menti. Ha nincs akkor arről a gépről tudod majd az alkalmazással elérni és állítgatni a rendszert amivel elkezdted.
    Cloud Key 2 megjelent, a Plus-os verzió annyival tud többet hogy kamerákat is kezel beépített winyóval felvételeket rögzít.
    Olvass vissza itt 1-2 oldalt jó kis infókat írtunk páran a jövőbeni tervezésről.

    joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

  • Mr Bond 007

    őstag

    válasz Horvi #2225 üzenetére

    Vagy ha költséghatékonyság kell, akkor 1x edgerouter lite (esetleg edgerouter 4 ha gyors vpn vagy egyéb extra kell)
    Unifi ac wifiből a pro ha tényleg kell a leggyorsabb wifi (de nekem pl a lite is bőven elég), bármilyen switch igény szerinti port mennyiséggel (az edgerouter portja nem erre van, abba csak a switch meg a bejövő net megy) egy normálisabb 5 portos switch kb 6-7k
    Nasra meg felrakod a unifi controllert, (Synology és Qnap tuti támogatja) így nem kell cloud key amin a vezérlő fut.
    Ennek a felállásnak az a hátránya hogy a routert és a wifit külön kell bekonfigolni, és kell külön áram konnektor a unifi ac eszközöknek a poe injektorhoz (az olyan hogy bedugod a konnektorba és poe-t ad a lan kábelnek, tehát az ap-hoz 1 kábel kell ugyanúgy, csak menet közben kell még egy ilyen eszköz amit amúgy ingyen adnak az ap-hoz ha nem az 5-ös csomaggal veszed meg), cserébe viszont nagyságrendekkel olcsóbb mint az előttem lévő kommentben felvázolt megoldás. (ami viszont teljesen unifi rendszerű így átláthatóbb és egyszerűbb a piszkálása. Más kérdés hogy én kb csak fw frissítésre lépek be a rendszerbe, mert már kb 2 éve bekonfigoltam mindent, és azóta csak megy ahogy kell.)
    Ja és a mikrotik hap ac2-t már az edgerouter lite is legyalázza tudásban. Nekem is az van gigabites digivel, de még sosem tudtam kiakasztani, nem is értem itt a topikban miért akarnak rengetegen edgerouter 4-et erőltetni az emberekre. (az már otthonra totálisan overkill)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák