Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simonzé

    addikt

    válasz DrSoul #1 üzenetére

    Hát, ez bizony egy baromi széles terület. Keveset tudok róla, de még kevesebbet tudok neked segíteni. :) Azér annyit elmondok, hogy van egy Satelit c. újság, amiben időnként megtalálod az Európa számára sugárzó műholdak frekvenciatábláját, ahol színkódokkal jelölik az analóg, és digitális adókat. Nemtom, hogy dig. beltérivel fogható-e az analóg adás, de a legegyszerűbb, ha bemész egy antennaszaküzletbe, és ott kérdezel sokat, de erősen. :)

    A digitális beltériknek egy 50-60-as átmérőjű tükör is elég, a analógnak min. 120-as ajánlott. Más a fej, és szerintem más a fogható adók listája. Az vígasztalhat, hogy az analóg beltérik kihalófélben vannak. mert a nyugati adók mind átálltak/-nak digitális adásra.

    Sok infót felszedhetsz, ha rákeresel pl. a google-ön a ''digitális műholdvevővel'' kifejezésre. Pontosan erre keress, és így a fórumokat is megtalálod, ahol erről van szó.

    Ja, nálunk Debrecenben van RaiUno a UPC legdrágább csomagjában. De én speciel utálom. :)

    I don't fit in. I fit out.

  • simonzé

    addikt

    Közben megtudtam, hogy digitális beltérivel csak digitális adást tudsz fogni. Van viszont egy Echostar készülék, ami dig+analóg jeleket is vesz. Ebben viszont már van merevlemez is az adások felvételéhe, ezért 80-90e-be kerül.
    Az olasz adókat az Eutelsat műholdak sugározzák, analóggal a Rau Uno/Due/Tre fogható, digitálissal más ingyenes olaszok is. Emellett sok rádió is van, talán olaszok is. Nyelvtanuláshoz/szintentartáshoz tuti!
    Ja, a motoros forgatáshoz is van olcsóbb alternatíva, az antennaszaküzletek tudnak segíteni. Állítólag 6-8e-ért már vannak motorosak.

    [Szerkesztve]

    I don't fit in. I fit out.

Új hozzászólás Aktív témák