Új hozzászólás Aktív témák

  • DrSoul

    őstag

    Sziasztok!
    Nem számtech, de telekommunikáció, talán ide is belefér. Abszolut nem értek a dologhoz, tehát nézzétek el a hülye kérdéseim... :DD
    A gond onnan kezdődött, hogy a UPC megszüntette a Raiuno adását... :(
    NA: engem érdekelnek az olasz adók, de kábelTV-n nincsenek. Szüleimnek van, egy emelettel lejebb vannak, analog szatelit beltéri egységgel, a tetőn parabola (bár öcsém rakta fel még évekkel ezelött, kicsit elmozdulhatott, mert kissé zavaros a kép).
    NA most: elvileg elég lenne vennem nekem is egy ilyen beltéri egységet (dekódernek hívják?), rákötöm a parabolára, elvileg el lehet osztani a jelet, ugye?
    De ha már veszek, jobb lenne egy digitális beltéri egység, mert ma már az ingyenes adások is azon mennek, ha jól tudom, így többet is lehet vele fogni...
    Így is megtehetem? Tehát a parabolaantenna mindig egyforma, nincs különbség ha az ember analóg vagy digitális dekódert használ?
    Hol lehet ilyen beltéri egységeket kapni, akár neten megnézni? Nem nagyon találtam, csak 1 helyet (már nem emléxem), de ott volt vagy 20 fajta, a 150e Ft-ostól a 20e Ft-osig... (digitális mind). Milyen paramétereket vegyek figyelembe? Mitől van ilyen nagy árkülönbség? (annyit tudok, hogy a drágább fajták már rögzítenek néhány órás felvételeket is).
    Tehát még egyszer, amire nekem kell: hogy lássam az olasz adókat (Rai mindegyik, meg elvileg még bejöhet az Italia1, meg talán még más is). Gondolom a jövőre nézve nem árt, ha ilyen dekódóló kártyának van hely az egységen.
    És mennyibe kerülhet egy olyan kis motor, ami forgatja a parabolát? Nehéz felrakni rá? Gondolom ilyet is érdemes belekalkulálni.
    Köszönöm!

    Mindig az X jelöli a pontot...

Új hozzászólás Aktív témák