Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joyrider

    tag

    válasz lipi67 #8332 üzenetére

    Szia Lipi67!

    E7400-et próbáltál esetleg tuningolni?
    10,5-öz szorzóval a max 3,9GHz volt, de nem volt tökéletes..
    9-es szorzóval az fsb most 425, de szeretném még feljebb is nyomni, hogy meglegyen a 4GHz.
    Ha esetleg van tapasztalatod ezzel a procival, örülnék ha megosztanád, hogy neked sikerült-e illetve mit tudtál kihozni belőle?

    Köszi

    [ Szerkesztve ]

    Végülis... Ennyi év után... :D C'mon join the Joyride everybody!

  • puttputt

    őstag

    válasz lipi67 #8332 üzenetére

    Igen, annyi. Annyin volt a biosban is, végül is megnéztem, nem vitte feljebb, az a minimum-érték, ami beállítható.
    Na, felszenvedtem a hűtőt, jól szerepel.
    Csukott házzal 40-45 fok terheletlenül /50 fölé terhelve sem igen ment, mert mindig visszarántotta/, nyitottal 6-8 fokkal kevesebb. Menne még lejjebb is, de nem lettem ellátva túl sok pasztával... pár pötty, azt' annyi.
    Tényleg szépen süvít ki az Asuson a hideg levegő, nagyon jó eljárás, stb. Sikerült rendesen lerögzíteni, aztán minden OK is volt. /Persze, ehhez a művelethez ki kellett szednem az alaplapot..., de túl vagyok rajta/
    Most 3600mhz-n vagyok, így abszolút stabil, bár kicsit köhögve indult a win.
    Az fsb most kerek 400, ramok 1:1-ben a CPU-val 700mhz-n 2,2V, a CPU VCore-ja elég alacsony, így is szépen viszi 1.272V.
    A biosban mondjuk csak 553/800/1066fsb-t ír ki..., a legújabb van fent.
    Nem kéne ott megjelennie az 1333-nak +-ban?
    Hogy tudnám elérni azt a fránya 4ghz-t (450 körüli fsb-vel vinné) legalább?
    Biztos a beállításokban kéne még ügyeskedni valamit, de vagy újraindult, vagy fagyott hol itt, hol ott, vagy kékhalál ezen a sebességen (4ghz)... nyilván nem volt rendesen beállítva vmi.
    Szerintem a szorzóval lehet gond... túl magas szorzóval akarom, vagy miért?
    Mikor lejjebb vettem a szorzót, rögtön rendbe jött minden, szépen betöltött.
    Mit kéne ahhoz állítani, hogy minél magasabb első tagú szorzót tehessek?
    Mennyi lehet a max.?
    (6x/9x-es a második érték...)

    :LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

Új hozzászólás Aktív témák