Új hozzászólás Aktív témák

  • finest

    őstag

    válasz lipi67 #7759 üzenetére

    Szia! Én nem a PCI csatorna feszültségét akarom állítani, csak a frekvenciáját, szerintem az nem lehet káros a VGA-ra, miért lenne? Amúgy teljesen igazad van, felesleges rajta babrálni. Egy teszt erejéig felvettem 125MHz-re, de nem lett több a pont számottevően. Valószínűleg arról van szó, h a PCI-E csatorna adatátviteli sebességét nem használja ki a 4870-es kari. Gondolom akkor lenne létjogosultsága, ha valaki 2x8x-os CF-et használ, ami felezi az 1x16x PCI-E csati sebességét. Egy kártyás rendszerben nem hoz többletet.
    Tettem amúgy egy érdekes felfedezést kisebb frekiken, 115-ön és 105-ön a 3DMark06 Deep Freeze kilépett device lost hibaüzenettel, érdekes, h előtte 125-ön nem csinálta. Nem tudom, h összefügg-e, visszavettem 100MHz-re a frekit és azóta nincs. Valószínűleg valami más driverrel összeakadhatott az említett frekiken, a'szem a SATA eszközök is egy csatornán vannak vele, gondlom azok nem bírták, vagy a fene tudja.

    Más, tuningolgatom a memót, Super Talent 2x1GB 800Mhz, 4-4-4-12-t viszi 2,1V-on 900Mhz-en, de játékok alatt néha memóriahibára hivatkozva kilépnek a progik, a Prime órákig stabil minden tesztjével, így felemeltem a feszt 2.15-re a BIOS-ban, Everest alatt 2,16 - 2,17-et mutat, ez nem túl sok még 24/7-ben? Az időzítések szűkítése lejjebb már felejtős, vajon lenne értelme feszemeléssel a CR1-re gyúrni? - 2,1V-on 900-on bebootol, de az Everest rendszerstabilitás teszt pár perc után hibát jelez.

    [ Szerkesztve ]

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

Új hozzászólás Aktív témák