Új hozzászólás Aktív témák

  • Rica

    senior tag

    válasz Kiskokó #30113 üzenetére

    Bocsi, nem néztem meg a korábbi kérdéseidet. Először is nézd meg a deszkád topikjában, hogy milyen BIOS-t ajánlanak a többiek hozzá. E8400-as procinak biztos, hogy nem lehet 1,4 Volt a VID-je (gyári alap feszültség), nekem 1,25-ös, és ha jól tudom ez a legmagasabb, általában, 1,20. BIOS-t akkor is frissíts, ha az ajánlott verzió van fenn. Utána először a procit nézd meg, hogy mennyire húzható. 10-20 %-os húzást a gyári venti is tud kezelni, a tied valszeg azért melegszik, mert nem szellőzik rendesen a házad. Ideiglenes megoldásként vedd le a ház oldalát, később nézz körül a hűtés topikban. Valszeg az Everest mutatja a valódi feszt, 1,1 Volt E8400-ashoz van, hogy elég meghúzva is, de lehet, hogy el sem indul. Tedd 1,25-re, abból nem lehet baj ( a Giga deszka úgy is kevesebbet fog adni neki). A Geil RAM-ok van, hogy többet kérnek feszültségből, nézd meg a RAM modulokon, hogy mennyi a gyári érték (nekem pl. 1,8 helyett 2,2 kell egy 2*1 GB narancs 1066-os párnak alapon). Ha ezt is beállítottad, és van rendes BIOS-od, akkor PCI-E frekvenciát tedd fix 100-ra. CPU szorzó maradjon 9, CPU host-ot emelgesd 333-ról, az elejeén nyugodtan 20-asával, szerintem 400-ig nem nagyon kell több fesz a procinak. RAM beállításokat hagyd mind auton, kivéve a feszt, amit már írtam. VGA beállítások is alapon. Szólj, hogy mit sikerült elérned a CPU-val első körben, utána mondom a többit. Stabilitási tesztnek töltsd le az IBT-t, de jó lesz a jó öreg Orthos/Prime95 is. Nem kell félned, hogy elfüstöl a proci, ha nem feszeled túl, általában 1,35-ig mehet neki. A linkelt hűtőt nem ismerem, de ennyiért vehetsz később CM Hyper TX3-at is, de valszeg ez is teszi majd rendesen a dolgát.

    https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

Új hozzászólás Aktív témák