Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Chesterfield #55215 üzenetére

    Én ennél optimistább vagyok :)). (pedig de sokszor kaptam már főrettegő címet :DDD ).

    Peremfeltételek:
    1. a vírus mutációs lehetőségei korlátozottak: továbbra is tudnia kell kapcsolódni az ace2 receptorhoz, ha túlmutálja magát, akkor lehet lesz belőle egy szép mozaikvírus a növényeknek, de az emberre már tuti nem jön vissza. Ez persze túlzás, növény-ember között nem hiszem, hogy bármilyen irányba lenne átjáró.

    2. a tapasztalatok szerint minden immunizációs eseménnyel SZÉLESEDIK a védelem spektruma, még akkor is, ha ugyanolyan antigént kap.

    3. a sejtes védelem sokkal kevésbbé érzékeny a mutációkra. A szervezetben nem ultragyorsan dolgozó variánsoknál (ld delta) ez nagyon sokat számít és a ritikócsoportok kivételével elégséges is a kórházbakerülés ellen. Pont írtad is az omikron vs ex-bétás sztorit. Erre rögtön itt is a D-Afrikai többlethalálozási adatsor. Oltottságuk alacsony, viszont óriási tömegek estek át 3 variáns hullámaiban. Eredmény: a korábbi csúcsok 10-15ezer főjéhez képest 3000körüli a csúcs.

    4. a fő terjesztési vektorok (suli, ovi, tömegnyomor helyek) most szinte tuti végig lesznek nyomva omikronnal, mégpedig gyorsan, <1 hónapon belül. Úgy, hogy az ezek mentén élők nem kisrésze már deltát is szagolt. Olyan variánst, ami ezt pár hónapon belül tömegesen felül tudná fertőzni, szvsz még mesterségesen is nehéz lenne összerakni, ha egyáltalán lehetséges.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák