Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DFlash

    tag

    válasz #48613632 #25 üzenetére

    SG-n ?

    Dobozos után érdeklődtem az egyik webshopnál, azt mondták, csak szlovák, cseh, meg hasonló nyelvet tud a játék, ezért nem is forgalmazzák, bánatomra.

  • DFlash

    tag

    válasz #48613632 #28 üzenetére

    Szia!
    1850, Easy fokozat, kezdésnek tökéletes.
    Igaz nekem még nincs meg ez a játék, csak az elődje, de az elv ugyanaz.
    Kezd el a teherszállítást minden településre, abból lesz pénz.
    Városi tömegközlekedés: körvonal a vasútállomástól indulva: kék - piros - zöld és vasút.
    Ha jól láttam itt már a megállókra kattintva mutatja mekkora területet fed le, így ez segít az elosztásban, hogy ne legyen túl messze, se túl közel egymáshoz kettő megálló. Szekérből szintén annyi kell amennyi az igény ha túl kevés, akkor sokat várakoznak, igaz itt már nincs a 20 perces limit.

    Én mindig úgy építettem a vonatot is, hogy dupla vágány. Végponton 1 vágányos állomás, áthaladón dupla minimum 2 vágány, 2 vonat indít két végéről és majd szépen termel az csak idő kérdése.
    Első vonat: mozdony + 1-2 vagon ahogy jönnek az utasok, úgy emelni a vagonok számát, addig is kevesebb a fenntartási költséged.

    Az ipari részhez, saját tapasztalatom még nincs, de végig kell vezetni a láncot a termeléstől a végpontig. :R

    Képek jöhetnek. :)

  • Petykemano

    veterán

    válasz #48613632 #28 üzenetére

    Nekem is csak a train fever van meg.
    Abban nekem az jött be, hogy azzal kezdtem, hogy minden városban kialakítottam a helyi közlekedést. Ez, a játék elején, amikor még nincsenek autók, nyereséges tud lenni önmagában is és elég pénzügyi alapot tud adni a további nagy projektekhez.

    Elején én is küszködtem. Azt kell megérteni, hogy a lakosok, akik a zöld színnel jelzett övezetben laknak, mindig el akarnak jutni valahová: dolgozni (kék), vásárolni (piros), szórakozni (sárga). Utóbbi kettőt a transzport feverben összevonták. vagy ezenről a helyekről haza (zöld)
    És persze minél rövidebb idő alatt.
    A céljuk lehet épp egy másik városban is. Ilyenkor a pályaudvart célozzák meg.

    Nekem azok az útvonalak jöttek be, mint a való életben. Ha megnézed, nagyon ritka az, hogy egy busz egyik utcán megy egy irányba és egy másik utcán vissza. Sokkal gyakoribb, hogy egy adott utcában ugyanannak a járatnak két irányban is van megállója egymással szemben.

    Én ilyenekkel közöttem össze a zöld régiókat a többi színűekkel. Több járattal, hogy a jármű ne tegyen olyan kitérőket, amelyerre az utazó nem akarna menni.
    A járatok lehetnek I, L, T alakzatúak. Ezeknek nyilván minden ágán odavissza közlekednek a járművek. A csomópontokban a járatok találkoznak, át lehet szállni.

    Később ha bekötöd a pályaudvarokat is, azt is össze kell kötni a buszjáratok segítségévél minden régióval.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák