Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz poli27 #33012 üzenetére

    Valamint (#33010) Zolás:

    Továbbra sem gondolom, hogy az OpenWrt megvalósítás rossz lenne. Ugyanis az biztos, hogy összességében (az összes vasat tekintve) sokkal többen használják PPPoE nettel, mint a TP-Link gyáriját. Ez pedig már régen kiverte volna a biztosítékot. Annyira tudok gondolni (amit korábban is mondtam már), hogy default beállításokkal nem tűr el annyi hibát a kapcsolatban, mint a gyári firmware. Ezért kértem anno egy debug logot, hogy lássuk, mi a gond, de sajnos nem kaptam (vagy legalábbis nem emlékszem, hogy kaptam volna).

    A bemásolt log részletben tisztán látszik, hogy valóban disconnect-ál a pppd daemon:

    Oct 24 20:22:06 OpenWrt daemon.info pppd[24853]: No response to 5 echo-requests
    Oct 24 20:22:06 OpenWrt daemon.notice pppd[24853]: Serial link appears to be disconnected.

    Azaz 5 echo-request-re nem érkezett válasz, ezért úgy tekinti, hogy megszakadt a vonal. Tehát valami a vonallal biztosan történt, ha eddig nem volt ilyen gond. Ennek a küszöbértéknek a növelését korábban leírtuk, az valamennyit javíthat a helyzeten. De alapesetben én a vonal vizsgálatát kérném, vagy megpróbálnám másik DSL routerrel (korábban már felajánlottam, hogy 2 típust tudok kölcsönadni), esetleg alternatív firmware-val a modemre is.

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák