Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz Intruder2k5 #12038 üzenetére

    Szia Intruder2k5!
    Ismét közös téma.. :)
    Szóval a céges WL500gP most került lecserélésre és mivel azt olvastam anno, hogy meg vagytok elégedve ezzel a routerrel, beruháztam egybe. Sajnos előtte nem olvastam el ezt a fórumot, csak annyit tudtam róla amennyit az RT-N16 és WL500gP fórumából rémlett.
    Mivel nem akartam semmi torrent, vagy más extrát rátenni, ezért gondoltam gyári firmware-el mellé teszek egy D-Link DNS-320 NAS-t és ezzel oldom meg az irodai gigabites router-nyomtatószerver+(raid1-es) fileserver kombót. Aztán gyorsan összedugdostam, és sem nyomtató beállítási lehetőség, sem a gépek közötti fájlmegosztás nem ment. :Y

    Ami az éjszakai fórum olvasásomból kiderült számomra:

    1. Kapásból beszívtam, mert a gyári firmware-el a nyomtatótámogatás nem megy. (biztos sokba került volna beletenni, ha már van rajta egy nyamvadt USB.. :W Ha tudom inkább veszek mást akár drágábban.. :K )
    2. Ahhoz, hogy működjön, firmware csere elkerülhetetlen.
    3. Tomato (Oleg) felejtős, mert az csak Broadcom alapú routerekre megy.
    4. Van az OpenWRT-nek egy olyan verziója ( v1.8.luci ), ami direkt erre van, hogy nyomtatómegosztás és alap router funkciók menjenek. Talán ezt érdemes felraknom, ha egy firmware frissítéssel meg akarom úszni (?)
    5. Gyári firmware-ről csak webes felületen tudok frissíteni OpenWRT-re..
    6. A factory verziót kell .bin kiterjesztéssel feltenni.
    7. Ez után fogom tudni használni wifi router+nyomtatószerver+ddns kliens-nek. (?)

    Tegnap ami még furcsa volt, hogy gyári firmware-el, talán valami tűzfal beállítás korlátozta a belső fájlmegosztást a 3db munkaállomás között. (WL500gP-vel működött, XP van mindegyik gépen, de az új routerrel nem látták a gépek egymás megosztásait.) ez lehetséges?? :F

    Érdekesség -képpen, tegnap még a t-online is beszivatott, mert router csere után az új jövevénnyel nem tudtam Pppoe csatlakozni.. Órákig próbálkoztam, mire megpróbáltam direktbe router nélkül is és úgy sem ment.. A t-online újabb egy óra után javított, amikor szintén nem tudtam felcsatlakozni, csak már más hibakóddal.. Újabb 1óra után kiderült, hogy "valamiért" nem egyezik a csatlakozáshoz használt jelszó. (évek óta ugyan az van megadva) miután visszaállították a jelszót felcsatlakozott azonnal. Szóval szerintem a nagy "javításban" a jelszót átállították valami másra, csak ezt nem közlik. Ami poén, hogy miután ezt "lezongoráztuk", beugrott, hogy kb 1,5 éve ugyanígy fél napot szívtam, mert akkor a WL500 nem tudott csatlakozni, és a javításnál ott is elb...-ták a jelszót, tehát két lépcsőben oldódott meg a probléma dettó ugyan így.. Hajrá t-online!! :C
    Ennél már csak az a szebb, hogy ilyenkor mindenáron át akarnak kapcsolni egy idő alapon fizetős helpdesk-eshez, aki aztán a félórás kötelező "ellenőrizzük le ezt-azt"-"klikkelj ide-oda" után ugyanígy visszaállítja a jelszavadat és a "segítségével" pár ezer forintért javul meg a kapcsolatod... :W
    Persze én már ilyenkor nem hagyom, hogy átkapcsoljanak, hanem elküldöm őket melegebb éghajlatra, aztán egyből meg tudják ők is oldani 2perc alatt ingyen... :C

    Szóval a kérdésem az, hogy egyrészt jól látom-e a lehetőségeimet?
    Másrészt javasolsz-e még valamit amit kihagytam és jó ha tudom??
    Köszi!!
    :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák