Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PredatorZoli

    senior tag

    válasz aAron_ #9144 üzenetére

    A 100% részvényarányon is még növeltek november óta, a 100% részvény arányból lett kb 110%. A tőkeáttét kissé nehézkes, mert az IB-n a TBSz-en levő állomány nem fogadható el fedezetként, így azt a pénzt tudtam fedezetként felhasználni, ami normál számlán van, ami egyébként 1-2 év múlva saját lakás önereje lesz. Szerintem ez utóbbi is mutatja azt, hogy én mire számítok. Nem használnám fel az ingatlan önerejére szánt pénzt fedezetül, ha nem hinnék a következő 1-2 év növekedésében. (gyakorlatilag az önerőre szánt pénzt 100%-os tőkeáttéttel fektetem be normál számlán, portfolio margin segítségével)

    Tehát szerinted PMÁP-ot most is érdemes még eladni és részvényt venni belőle? Vagy félreértem?
    Nehéz kérdés. Fél éve ez számomra "elég egyértelmű" volt, hogy nagy volt az előző évben a PMÁP mámor mert akkor úgy alakult hogy bejött, de én akkor egy lyukas garast nem adtam rá hogy az megismétlődik, akkor is ezt hangoztattam. Mostmár kicsit bizonytalanabb a dolog, mivel van annak némi valószínűsége, hogy az idei részvényhozam már realizálódott, bár szerintem még valamennyi lesz az év hátralevő részében, kérdés mennyi. Forint gyengülés még szerintem lesz, és még egy 5-10% részvényhozam is szerintem.Én továbbra is csak részvényekben gondolkodnék idénre.

Új hozzászólás Aktív témák