Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DanielLong

    senior tag

    válasz bandus #4700 üzenetére

    Na én is kérdezek akkor, mert a napokban már nekem is feladta a leckét a kötvények árfolyam változása.

    Szóval olvasva amiket írtatok, ha jól értettem elég markánsan emelkedtek a hozamok, tehát mondjuk 10 vagy 20 éves USA állampapír esetén az éves kamat 0.5-1% körül emelkedett és már bőven 4-5% körül van. Na most ha jól figyeltem a topikban, akkor közvetlenül nehéz USA kötvényeket venni, ezért (is) népszerűek a kötvény ETF-ek (meg gondolom likvidebb). Viszont a kötvény ETF-ek árfolyama csak kis mértékben emelkedett, ha jól vettem ki olyan 1-1.5% közötti értékkel. Ez nekem túl kicsi ahhoz képest, hogy az éves kamat emelkedése mennyi kamatos kamatot eredményez a futamidő alatt. Ez azért van, mert az ETF főleg régebbi sorozatokat tartalmaz? Viszont ebben az esetben meg csökkennie kéne az árfolyamnak, nem?

    Aztán még egy olyan mellékes kérdés, aminek lusta vagyok visszaolvasni most, hogy mi a legjobb módja hosszú USA kötvénybe beszállni az Ersténél? Persze most brutál erős a dollár - ami szintén részben a magasabb kamatoknak köszönhető, ha jól gondolom - tehát nem feltétlenül most kéne váltani.

Új hozzászólás Aktív témák