Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz pictigjis #3990 üzenetére

    Ha nincs EV-d, akkor biztosan jobban tudod nálam, hogy mennyivel kényelmesebb...Oh Wait!
    Közel 35éve van autóm, hidd el, össze tudom hasonlítani a kettőt. Nem cikkek és mindenféle elméletek mentén, hanem a gyakorlatban. Egyszer sem vártam még töltőre sehol! Ez nem jelenti azt, hogy nem fordulhat elő, de nagyban függ attól is, hogy kinek milyenek a lehetőségei. Aki lakásban lakik és nincs saját töltője, ott ez -még- lehet probléma. Családiházban nem az! Jelenleg 1,2M-et spórolok évente az EV-vel, tehát már közel 2,5M-el beljebb vagyok a 2 év alatt (és még csak most jön a jó kis magyar üzemanyag-áremelés). Ez is egyfajta megtakarítás. Minden annak számít, amivel több marad a zsebben. Persze ismét előjön a szokásos probléma, hogy itt hitványissztánban jelentős lemaradásban vagyunk a töltőhálózattal, de ugye az iparág kilátásait nem a csökött magyarországból kell levonni. Odébb mész 200km-t és kis túlzással minden sarkon van már egy töltő. Bár a nagyteljesítményű hálózattal még ott is vannak hiányosságok, kivéve Tesla SUC, azok elég jól ki vannak épülve, és ott nem 2db kiállás van mint egy Mobility-n, hanem 10db vagy több. Engem is meglepett a felismerés, de ez egy marha jó dolog. Persze lehetne olcsóbb, de minden ebbe az irányba megy. A Telsa a második -jelentős- árcsökkentését hajtotta végre idén, ami húzza magával a többit is.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák