Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz hhenry #83 üzenetére

    Teszi a dolgát.

    Ahogy megvettem megjártam vele Horvátországot és Boszniát. Akkor 4.2-t evett, de Boszniában 80-as korlát volt, viszont rengeteg hegymenettel. Sima 95-ös benzint tankoltam (másra nem is nagyon volt ott lehetőségem), de erős gyorsításkor kopogásos égés hangja volt.
    Ez a kopogásos hang a vétel után az első 95-ös tankolás után már hallatszott.

    Szeptembertől már ÖMV 100-as benzint tankoltam, így a kopogásos égéshang megszűnt. Valószínűleg a dugattyúk tetején lerakodott korom okozott öngyulladás.
    Fogyasztás 10%-kal megemelkedett a 100-as üzemanyagtól. Addig 4.6 volt városban 10 km alatti utakkal, 100-as benzinnel ez 5 liter lett.
    A fogyasztás jelző továbbra is 4.6-ot mutatott, de a tankolásnál, már több jött ki.

    A hétvégén Ausztriába mentünk vele a családdal. Most már 95-ös maxxmotion-t kapott.
    Kopogásos égés már nem jött elő.
    Most nyomtam neki hegyen, autópályán, autóúton. A végén 4.6 lett a fogyasztás mérv és tankolva is. Most az olajból is fogyott a pörgetés miatt.

    Valószínű a héten gumi csere lesz, 4 évszakosra, amit már 2 hónapja megvettem.
    Olajcserét tervezem, de ezt csak a hideg beállta után döntöm el milyen olaj kerüljön bele.
    Ez attól függ, hogy általánosan használva mennyire melegszik fel a motor 3-4 fok külső hőmérséklet esetén.
    Ebbe belejátszik, hogy a fűtés miatt járatja a motort, de nem tudom, hogy hány fokig melegíti.
    Valószínűleg 5w30 dexos1 gen 2 specifikációjút veszek.

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Új hozzászólás Aktív témák