Új hozzászólás Aktív témák

  • ABE

    őstag

    Sziasztok!

    Na szóval, én is Toshiba tulajdonos lettem, egy L30-134 az én „drágaszágom”. Tényleg faja gép, de nekem is feltűnt a hűtés furcsa mivolta. Elkezdtem hát utánajárni, hogyan lehetne megnevelni a kicsikét. Sem külföldi fórumokon nem találtam választ, sem egyéb programokkal nem tudtam lehalkítani a hűtőt. Nosza, megnéztem a hűtés „logikáját”. A hűtési módszer „maximális teljesítmény” módban a CPU hőmérsékletét 50 és 55 fok között tartja, „telepfeszültség kímélő” üzemmódban pedig 60 és 65 fok között. Mivel 50-ről 55-re gyorsabban felmegy a hőfok, mint 60-ról 65-re, ezért ugye ez utóbbi módban pörög fel ritkábban a venti. Ugye a gond az, hogy az alacsony pörgési sebesség és a zúgás között nincs átmenet, közepes sebességgel csak a fújtatás után pörög egy picit.

    DE VAN MEGOLDÁS A HIRTELEN FELPÖRGÉSEK ELLEN!!! :)

    Miközben próbálgattam a csúszkákat, egy érdekességre lettem figyelmes: amikor „maximális teljesítmény” beállításon éppen elkezd zúgni a hűtő, a Power Saverben a hűtési módszert ha átállítom telepfeszültség kímélőre (még a hűtés közben), a venti nem 50 fokig, hanem lejjebb fogja hűteni a procit (közepes pörgési sebességgel). Tudom, ez így leírva hülyén hangzik, de próbáljátok ki! Ha valaki inkább szeretné, hogy kicsit hangosabban, de állandó sebességgel pörögjön a venti, így előcsalhatja. Gondolom valami programhibát sikerült kihasználnom.

    Tehát a trükk:

    -A hűtési módszert „maximális teljesítményre” kell állítani a Power Saverben.
    -55 foknál a hűtő felpörög először nagy, majd közepes sebességre. Amíg vissza nem áll alap sebességre, még addig gyorsan át kell állítani a hűtési módszert telepfeszültség kímélőre.
    -Emiatt a hűtés nem áll le 50 foknál, hanem folyamatos közepes sebességgel (de elfogadható hanggal) tovább hűti egészen addig, míg le nem állítod a gépet, vagy hibernálod. Innentől kezdve hiába állítod a hűtési módszert, a pörgési sebesség nem változik, nekem terheletlenül 37 fokon tartja a procit.

    Megjegyzés: ezt a módszert a Power Saver 7.03.07.Q verziójával találtam ki, a gép pedig kivett akkuval a hálózatról ment. Persze felmerül a kérdés, az állandó pörgés milyen hatással lesz a hűtőre.

    Na, gondoltam megosztom ezt a kezdetleges módszert Veletek, hátha valaki még tovább tudja tökéletesíteni. Jó próbálkozást!

Új hozzászólás Aktív témák