Új hozzászólás Aktív témák

  • MyDrox

    csendes tag

    Üdv,

    Kezdő vagyok ebben a témában ezért egy kis segítséget szeretnék kérni :)

    Van itthon egy cisco Linksys WRT54GL típusú routerem . Sokáig tomato 1.0.x verzió volt rajta , még pár évvel ezelőtt aki beüzemelte telepítette ezt rá . Pár napja az eredeti weboldalról én letöltöttem ezt az fw-t rá : v4.30.16 . Igazából a kérdésem az lenne, hogy azt megtudom-e csinálni valamelyik fw-vel, vagy ezzel akár. Hogy a wired és a wireless-el csatlakozó eszközöket is korlátozzam . wired-be 30mb/s letöltés, 10 mb/s feltöltés és 15 ms szokott lenni, wirelessen 15-20mb/s letöltés, 10m/s feltöltés . Ergo meghatározni, hogy egyes eszközök mennyit tölthetnek le, hogyan, milyen sávszélességet kaphatnak stb... Szóval azt szeretném elérni, hogy a teljes sávszélesség 10-20%-át kapja minden eszköz aki felcsatlakozik kivéve egyet wirelessen keresztül az pedig korlátlanul működhetne . Mert jelenleg az van, ha egy gép elkezd wirelessen keresztül tölteni a hálózaton akkor megbénul a rendszer és én szenvedek 800-as ms-el . Tölthessen le mindenki, mindenki használhasson akármit ami internettel kapcsolatos de legyen korlát, hogy legalább egy gépen ne nagyon zavarjon ha a hálózat le van terhelve .

    Elnézést ha rosszul fogalmaztam, ha butaságot kérdeztem. De ha van rá megoldás, akár a gyári FW-n keresztül akár egy nem eredeti fw-vel azt örömmel fogadnám :')

    MyDrox.^^

Új hozzászólás Aktív témák