Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz proci985 #1150 üzenetére

    Hali!

    Enyém 42db hang mellett 183 m3\ órát tol. Ez valamivel jobb mint a Papst megadott értékei. Viszont a statikus nyomásról nem találtam külön adatokat a Papst-nál. Ez is lényeges lenne. A helyzet az, hogy eszemben sincs mindig max fordulat számon járatni a ventilátort. A Silverstone pedig már minimum fordulaton is elég sok levegőt szállít a 9 lapátkájával :) (majdnem 100m3 \ óra). Nah mindegy keresgélek tovább... közbe az 1900as Scythe-ról is találtam pár infót (azzal is az a bajom, hogy 25mm, akkor tehetek FM121B-t oda is a akár). Azért erőltetem annyira a 32 vagy 38mm vastagságot mert egyrészt az még elfér másrészt mer jobban préseli a levegőt egy adott helyre. A házhűtőknél nem érdekes a statikus nyomás, csak hogy több levegőt szállítson és akkor jobban szellőzteti a házat :-). Itt viszont szerintem az lenne a lényeg, hogy ne össze vissza nyomja a levegőt, hanem egy adott helyre. Vannak youtube-on videók ilyen venti tesztekről, hogy "port fújnak a venti környékére, hogy lássák milyen irányba hajtja a levegőt, sztem vágod mire gondolok. És van amelyik szétteríti (ideális házhűtőként) és van amelyik koncentrálja (szinte oszlop alakban jön ki belőle a levegő). Ilyesmi lenne ideális CPU Hűtéshez sztem.

    A 14 Cm-est kétlem, hogy rá lehetne tenni... hiába vannak ugyanott a lyukak. Max egy olyan bordára lehetne rátenni, ahol csavarral van rögzítve a venti. Azzal a fény lefogató "dróttal" szerintem tuti nem menne rá, de ha igen, akkor sem mennék vele túl sokra. Ki van alakítva egy 2-3 mm-es mélyítés a hűtőbordán amibe bele lehet rakni hajszál pontosan a 12cm-es ventiket. Egy 14-es nemcsak hogy a kialakított helyre nem tudna bepattanni, hanem emiatt távolabb is lenne a bordától és még gyengébben küldené a lamellák közé levegőt. Plusz a borda amúgy is akkora mint egy 12-es venti. Attól hogy minden oldalon 1-1 centivel túllóg a venti és több levegőt küldök a hűtőborda mellé, attól nem hinném, hogy javulna a hűtés... (logikátlannak hangzik számomra). A lamellákat kell átfújni, nem a mellettük levő részt szerintem :F . A borda mellett elsüvítő levegőért a házhűtők felelnek :K (4db 12-es venti).

Új hozzászólás Aktív témák