Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C. s.

    addikt

    válasz C. s. #1286 üzenetére

    Szóval akkor melyik a jobb?

    1. Kevesebb beállítási lehetőség --> gyorsabb munka, kevésbé egyedi végeredmény?
    2. Több (sok) beállítási lehetőség --> lassabb munka, egyedibb végeredmény?

    Léccccciiiiii! :O Nincs semmi tapasztalatom a témában.

  • BonFire

    veterán

    válasz C. s. #1287 üzenetére

    Valószínűleg azért nincs válasz, mert nem sokan élnek ilyen instant megoldásokkal. Bár használatuk csábító lehet hobbigrafikusok számára; akik már eltöltöttek egy kis időt ezzel, azok tudják, hogy egy kis gyakorlattal sokkal hamarabb elkészíted a saját magad által megálmodott hatást, mint amennyi ideig tart kiválogatni a megfelelőt egy több ezres presetgyűjteményből, vagy képkollekcióból.

    Anno én is gyűjtöttem az ilyen absztrakt háttér generátor és csillió filter izémizé programot, aztán rájöttem, hogy vagy egyáltalán nem használom őket, vagy az ezer presetből kizárólag a legjobban tetsző kettőt felváltva.

    Ha a különleges szűrőket szereted, akkor mélyedj bele a Photoshopba – jó móka lesz, meglátod. Jelentős időt el lehet tölteni csak a keverési módok, színes rétegek és adjustment rétegek babrálásával, és akkor még a Filter menüt ki se nyitottuk! Persze abban is lesz két-három személyes kedvenc, ahogy mindenkinek, de azok a módszerek legalább a sajátjaid lesznek.

    Ha sok lépésből áll az alkalmazás és sokáig tart megcsinálni, akkor automatizált műveletsorral lehet rajtuk segíteni.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák